Rozwiązania na pozbycie się mchu na trawniku

Mech na trawniku jest dość powszechnym zjawiskiem, zwłaszcza na terenach znajdujących się blisko lasu. Wpływa on jednak negatywnie na wygląd trawy. Jak pozbyć się tego uciążliwego problemu ze swojego trawnika? Jakie preparaty wykorzystać?

Kiedy pojawia się mech na trawniku?

Mech pojawia się przede wszystkim w miejscach zacienionych i wilgotnych. Na trawniku może pojawiać się m.in. w sytuacji, gdy trawa jest za krótko ścięta lub niedożywiona. To dość powszechny problem, występujący m.in. w ogrodach, w których nie stosuje się regularnego nawożenia. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają na szybkie pozbycie się mchu.

Jak pozbyć się mchu na trawniku?

Aby pozbyć się mchu na trawniku, warto wykonać drenaż. Przeprowadza się go z wykorzystaniem specjalnych wałków z kolcami. Pozwalają one na nakłuwanie gleby, dzięki czemu staje się ona bardziej napowietrzona. Powstałe otwory można zasypać piaskiem, który nie ogranicza dopływu powietrza. Mech zwykle nie porasta terenów piaszczystych, co może dodatkowo ograniczyć jego rozwój w Twoim ogrodzie.

Innym sposobem może być usunięcie z trawnika liści czy gałęzi, które powodują dodatkowe zacienienie i stwarzają odpowiednie środowisko do rozwoju mchu. Więcej o przyczynach pojawiania się mchu i sposobach na jego zwalczenie przeczytasz w artykule Love The Garden: https://www.lovethegarden.com/pl-pl/produkty/trawnik/mech.

Jakie preparaty na mech na trawniku wybrać?

Sposoby naturalne często są skuteczne, ale przy bardziej nasilonym problemie mogą nie wystarczyć. Z tego powodu na rynku pojawiają się specjalne preparaty, które pozwalają na szybkie pozbycie się mchu. Są one przeznaczone do walki z tym problemem. Uzupełniają glebę o cenne składniki odżywcze, które tworzą niekorzystne środowisko do wzrostu mchu. Obecnie takie preparaty są dostępne w naturalnych wersjach, które nie szkodzą innym roślinom w ogrodzie, a także pozwalają na stosowanie tam, gdzie regularnie przebywają dzieci czy zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × jeden =