Rola doradcy podatkowego w prowadzeniu przedsiębiorstwa

Doradca podatkowy to stosunkowo nowy zawód w Polsce, ponieważ został powołany w 1996 roku wraz z ustawą o doradztwie podatkowym. Powstał, ponieważ jak się okazało, wiele osób miało i ma do dzisiaj problemy związane z rozliczaniem się z podatków. Doradca podatkowy to, jak łatwo powiedzieć, osoba zajmująca się doradztwem w zakresie sprawa podatkowego. Ale co to właściwie oznacza?

Pomoc doradcy podatkowego

Do doradcy podatkowego może zgłosić się każda osoba (zarówno fizyczna jak i prawna), która potrzebuje wsparcia w jego dziedzinie działalności. Czego konkretnie można się spodziewać? Otóż doradcy podatkowi sporządzają opinie w zakresie prawa podatkowego oraz udzielają różnego rodzaju konsultacji podatkowych. Co więcej pomagają odwołać się od decyzji organu pierwszej instancji, a także mogą zostać osobą reprezentującą firmę przed organami administracji publicznej. Dzięki temu przedsiębiorca może skupić się na rozwijaniu biznesu zamiast podejmować i prowadzić rozmowy z różnego rodzaju urzędami. Jeśli chodzi o skorzystanie z pomocy doradcy podatkowego na poczet prowadzenia własnej działalności, to może on pomóc również w przeprowadzaniu audytu podatkowego. Wymienione wyżej, regularnie prowadzone przez specjalistę działania usprawniają funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Osoby fizyczne mające problemy z rozliczaniem podatków lub takie, które chcą mieć pewność czy wszystko robią dobrze, mogą skorzystać z konsultacji, zyskać wiedzę i opinię eksperta.

Gwarancja bezpieczeństwa u warszawskiego doradcy podatkowego

Doradcy podatkowi posiadają swojego rodzaju gwarancję, a jest nią ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania swojego zawodu. Dzięki temu w wyniku powstania błędu ze strony doradcy (np. błędna interpretacja, zła porada), który wymaga poniesienia odpowiedzialności pieniężnej przez zleceniodawcę, jest on ubezpieczony i może wypłacić stosowne zadośćuczynienie. Dzięki temu jako przedsiębiorca posiada się większy spokój jeśli chodzi o powierzanie swoich interesów doradcy podatkowemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 2 =