Produkcje science fiction – filmy czy seriale?

Gatunek science fiction pozwala twórcom produkcji na stworzenie niezwykłych koncepcji fabuły – od podróżowania w kosmosie oraz czasie, aż po próby odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ludzkości. Produkcje sci-fi tworzą opowieści, które skradają serca milionów widzów. Jedni jednak wolą wciągnąć się w zupełnie inną rzeczywistość na wiele sezonów, natomiast inni preferują tylko kilka godzin seansu – jesteś fanem filmów czy seriali science fiction?

 

Seriale science fiction

Jednym ze sposobów na ucieczkę od codzienności, nierzadko przepełnionej stresem, jest oddanie się przygodzie ukazanej w serialach z gatunku science fiction. Produkcje te ukazują, w jakim kierunku nauka i zaawansowana technologia mogłaby pokierować ludzkość na przestrzeni tysięcy lat, jak i prezentują zupełnie odmienną rzeczywistość. Istnieje wiele interesujących serii, jednak nie mogliśmy zmieścić ich wszystkich na tej liście. Na szczęście mamy również znacznie więcej propozycji – koniecznie sprawdźcie pozostałe seriale sci-fi, które warto obejrzeć!

 

Doktor Who

Fabuła serialu Doktor Who przedstawia historię Władcy Czasu – humanoidalnego obcego, który podróżuje przez przestrzeń i czas. Robi to za pomocą żyjącego statku kosmicznego, zwanego TARDIS, który wygląda niczym niebieska policyjna budka. Na tym nie kończy się jednak niezwykłość postaci Doktora – ma on wyjątkową zdolność do regeneracji zamiast umierania. Kiedy tylko bohater znajduje się blisko śmierci, następuje jego reinkarnacja w inną postać, która jednak zachowuje te same wspomnienia oraz umiejętności.

 

Z archiwum X

Wiele osób zna muzykę przewodnią z tego kultowego serialu… ale czy wszyscy go oglądali? Produkcja przedstawia opowieść o agentach FBI, którzy podejmują się śledztw dotyczących niewytłumaczalnych paranormalnych wydarzeń. Ten duet to swe zupełne przeciwieństwa. Mulder jest przekonany o prawdziwości nadprzyrodzonych zjawisk, których ludzki umysł nie byłby w stanie pojąć, natomiast Scully w nie zupełnie nie wierzy. Kreatywne historie, jak i niesamowita oraz utalentowana obsada aktorska sprawiają, że The X-Files można określić mianem jednego z najlepszych seriali science fiction wszechczasów!

 

Star Trek: Następne Pokolenie

Star Trek: Następne Pokolenie to drugi serial science fiction z cyklu Star Trek. Produkcja ukazuje kapitana Jeana-Lucę Picarda, który chce udać się tam, gdzie nikt wcześniej nigdy nie był. Załoga statku kosmicznego USS Enterprise kontynuuje spektakularną podróż przez przeróżne zakątki wszechświata, pozwalając widzom na zastanowienie się nad tym, co oznacza bycie człowiekiem uwikłanym w kosmiczne bitwy.

 

Filmy science fiction

Seriale sci-fi pozwalają widzom na oddanie się seansowi na wiele sezonów i odcinków. Niektórzy jednak preferują odrobinę krótszy seans – dla takich osób idealne będą filmy science fiction. Których z nich nie można przegapić?

Interstellar

Insterstellar prezentuje klasyczny trop ukazywany w produkcjach sci-fi – pokazuje odmienny, smutny obraz życia na Ziemi, która uległa zniszczeniu. Stała się ona niezdatna do życia z powodu suszy oraz plagi, która spustoszyła prawie wszystkie źródła żywności na świecie. Ludzie zmuszeni zostają w ten sposób do opuszczenia swego domu – aby odnaleźć nowe miejsce do życia, grupa astronautów wyrusza w podróż w kosmos. To film, który buduje swą fabułę wokół uczucia samotności i izolacji, pokazując to, jak ludzkość balansuje na krawędzi wymarcia.

 

2001: Odyseja kosmiczna

Film podzielony jest na cztery epizody, które są połączone ze sobą poprzez ciemny monolit – twór znajdujący się na księżycu, który emituje sygnał radiowy. Wiele lat po jego odkryciu dwóch astronautów wybiera się na misję kosmiczną. Towarzyszy im komputer AI o nazwie HAL 9000. To jedna z tych opowieści, które zmuszają do chwili refleksji.

 

Matrix

Matrix to przełomowa produkcja, gdyż pokazała ona wyjątkowe połączenie gatunku science fiction ze sztukami walki – wykorzystała do tego specjalne efekty za pomocą techniki komputerowej CGI. Widzowie zapraszani są do podróży w zupełnie inną rzeczywistość, w której uwięziona jest ludzkość. Mogą oni obserwować głównego bohatera imieniem Neo, który podejmuje walkę o wolność. Weź czerwoną pigułkę, a zostaniesz w krainie czarów i pokażę ci, dokąd prowadzi królicza nora… czy skusisz się na seans?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 5 =