Płytki z cegły vintage, czyli sposób na urokliwe wnętrze

Moda na dekoracje vintage trwa w najlepsze. Zarówno stary materiał, jak i imitacja cegły rozbiórkowej jest bardzo na topie w tym roku. Taką stylizację na pewno warto wziąć to pod uwagę podczas planowania wystroju wnętrz. W związku z tym przygotowaliśmy kilka inspiracji na płytki z cegły w domu i nie tylko.

Stara cegła ozdobna… na podłodze

To dość nieoczywiste rozwiązanie, fakt. Niemniej w internecie można znaleźć oferty płytek ceglanych na podłogę. Ułożone w jodełkę przypominają gotyckie wnętrze. Ściany w takim przypadku mogą być białe, podczas gdy drewniane meble sprawdzą się jako uzupełnienie wystroju. Tak może prezentować się hol w dużym domu albo przestronny salon, w którym oczywiście jest i kominek. Podłoga ze starej poniemieckiej cegły odznacza się nie tylko swoistym urokiem, lecz także dobrymi właściwościami antypoślizgowymi. W gruncie rzeczy można nimi wyłożyć nawet chodnik przed domem w stylu rustykalnym. Podłogowe płytki z cegły oferuje choćby Sklep Ceglana Fantazja.

Oldschoolowe płytki ceglane w restauracji

Podłoga vintage dobrze pasuje do restauracji, aczkolwiek w takich miejscach naprawdę warto umieścić starą cegłę na ścianie. Postindustrialny klimat to cecha charakterystyczna wnętrz nowoczesnych i designerskich. Modna restauracja może wykorzystać taki klimat, wzbogacając go o meble z czarnego metalu i wiszące lampy żarówkowe. Tak naprawdę te 3 elementy w zupełności wystarczą, aby uzyskać nastrojowy wystrój lokalu gastronomicznego.

Stara cegła na ścianę dobrze zadziała także w kawiarni. Zwłaszcza jeśli w środku odbywają się kameralne koncerty. Faktura płytek jest unikalna i odpowiednie ustawienie światła może ją uwypuklić. To pozwoli stworzyć estetyczny efekt na scenie, co z kolei docenią goście lokalu.

Płytki z cegły do kuchni

Wróćmy na chwilę do domu. Płytki z cegły rozbiórkowej mogą być idealnym pomysłem na aranżację kuchni. Strefa w pobliżu palników i umywalki powinna być łatwo zmywalna, tak więc tam na ścianach warto umieścić glazurę w ludowe wzory. Jednak reszta pomieszczenia powinna utrzymać bardziej surowy charakter. Surowy nie znaczy wcale brzydki, oczywiście, a wręcz przeciwnie.

I tu warto wykorzystać magię oświetlenia. Taśmy LED w kuchni działają wyjątkowo dobrze w połączeniu z ceglaną ścianą. Jasne meble za to nabiorą dodatkowego wyrazu poprzez efekt kontrastu z rdzawym odcieniem w tle. Urok starej cegły sprawia, że kuchnia staje się miejscem atrakcyjnym. Miło w niej spędzić czas, pić kawę, rozmawiać. Naprawdę polecamy wykorzystanie materiałów porozbiórkowych do dekoracji wnętrz.

Stare cegły w nowoczesnym salonie

Oho, goście przyjechali. Trzeba ich zaprosić do salonu. Jeśli płytki gotyckie z cegły nie są już na podłodze, z pewnością sprawdzą się przy kanapie. Kolor kości słoniowej dobrze koresponduje z cegłą, dzięki czemu uzyskuje się efekt przyjemny dla oka, jak i ducha. Wszystkie spotkania towarzyskie przebiegają sprawniej w takiej atmosferze. Tak, warto kontrastować ze sobą kolory, lecz nie powinno to być zbyt krzykliwe przedsięwzięcie. Surowe płytki z cegły lubią stonowane dekoracje.

Idąc tym tropem, na ścianach można umieścić grube drewniane półki wiszące, a na nich postawić ceramikę z gliny. Niech i ona będzie surowa, niemalowana emalią. Rudy, w pełni naturalny odcień gliny będzie wyglądał fenomenalnie, jeśli na ścianie w tle znajdzie się ciemna cegła w stylu vintage. To dopiero pomysł na wystrój kameralnego salonu! Aż się nie chce z niego wychodzić, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + pięć =