Perfumy dla pokolenia Y – czym są i jaka marka je stworzyła?

Perfumy dla marzycielek. Pachnidła dla romantyczek i bizneswoman. Zapach dla fana sportu lub poszukiwacza przygód. Takie kategorie perfum często pojawiają się w zestawieniach najmodniejszych zapachów. Marka Yves Saint Laurent poszła jednak o krok dalej i stworzyła perfumy dedykowane pokoleniu Y, czyli temu, które obecnie jest głównym konsumentem dóbr luksusowych. Czym pachną perfumy dla pokolenia Y i komu się one spodobają?

Kim jest pokolenie Y?

Pokolenie Y inaczej nazywane Milenialsami to osoby urodzone w latach 80. i 90. XX wieku. W odróżnieniu od swoich poprzedników są za pan brat z nowymi technologiami, aktywnie korzystają z mediów cyfrowych i technologii cyfrowych, są otwarci na nowe wyzwania, a jakość życia i jego doświadczanie jest dla nich kluczowa. Wolny rynek daje im możliwość zakupu rzeczy, które doskonale pasują do ich osobowości i prowadzonego stylu życia.

Zapach dla pokolenia Y

Charakterystyczne cechy i styl życia pokolenia Y we flakonie perfum postanowiła zamknąć marka Yves Saint Laurent. Zapach inspirowany Milenialsami miał swoją premierę w drugiej połowie lat dwutysięcznych. Nosi on nazwę Y, czyli dokładnie taką samą jak nazwa pokolenia, a także wydane w 1964 roku kwiatowe pachnidło dla kobiet. Perfumy Y dedykowane są mężczyznom urodzonym pod koniec XX wieku i mają oddawać ducha młodości, nowoczesność, a także stanowić nową definicję męskości.

Woda perfumowana dla mężczyzn Y spodoba się przede wszystkim panom, którzy podążają za marzeniami, ciągle szukają nowych celów i nie boją się wyzwań. Twórcy tego zapachu zamknęli w nim bowiem mocne i wyraziste wonie, obok których nie można przejść obojętnie. Kompozycja doskonale nadaje się do noszenia na co dzień, jak i będzie dobrze współgrać z wieczorowymi i eleganckimi strojami. Zapach Y przedstawiciele Milenialsów mogą kupić zarówno w formie wody perfumowanej, jak i lżejszej wody toaletowej. Ciekawostką jest fakt, że twarzą zapachu Y został wokalista Lenny Kravitz.

Czym pachnie mężczyzna z pokolenia Y?

Yves Saint Laurent Y to zapach należący do rodziny fougere. Kompozycje otwierają niezwykle świeże nuty bergamotki połączonej z imbirem, a dodatkowo wzmacniana jest akcentami soczystego jabłka, żywicy elemi i aldehydami. Już po kilku minutach do głosu jednak dochodzi nuta serca, która oczarowuje tonami szałwii, jałowca, lawendy – akordów nadających perfumom Yves Saint Laurent męskości w nowoczesnym wydaniu. Całość kompozycji wzmacniana jest geranium, wetywerią, drzewem bursztynowym, kadzidłem i fasolą tonka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 3 =