Opieka osób starszych w Niemczech. Jak przygotować się do rekrutacji w agencji opiekuńczej?

Współpraca z agencją opiekuńczą to najbezpieczniejszy sposób na podjęcie pracy w opiece. Jednak aby podjąć pracę w firmie konieczne będzie przejście przez proces rekrutacji. Chcesz rozpocząć pracę w opiece? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak działają agencje opiekuńcze oraz jak przygotować się do procesu rekrutacji.

Umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w opiece seniora

Wyjazd do Niemiec wiąże się z koniecznością znajomości języka niemieckiego. Wystarczy znajomość języka w stopniu komunikatywnym. Dzięki tej umiejętności opiekunka jest w stanie porozumiewać się z podopiecznym. Znajomość niemieckiego ułatwia również codzienne poruszanie się po Niemczech. Aby dostać pracę w agencji opiekuńczej ważne jest także doświadczenie w opiece. Nie musi być ono profesjonalne. Wystarczy opieka na przykład nad kimś z bliskich, jak rodzice czy dziadkowie.

Opiekunki osób starszych mają również możliwość rozwoju zawodowego, dzięki czemu mogą zdobywać lepiej płatne zlecenia. Niemieckie rodziny bardzo cenią umiejętności, takie jak: wykształcenie medyczne, czynne prawo jazdy czy kursy opiekuńcze. W agencji opiekuńczej proces prowadzi doświadczony rekruter, który pomaga dobrać ofertę pracy. Dzięki temu opiekunka otrzymuje pracę dopasowaną do jej indywidualnych preferencji i potrzeb.

Pracodawcy polecani w branży opiekuńczej

Jedną z często polecanych w branży firm jest Perfekton. Jest to agencja zajmująca się rekrutacją opiekunek osób starszych oraz organizowaniem wyjazdów do Niemiec. Agencja zapewnia komfortowe warunki pracy i pomoc na każdym etapie zlecenia. Wyjeżdżając z tą agencją opiekunka nie ponosi żadnych kosztów utrzymania. Otrzymujemy bezpłatne wyżywienie, zamieszkanie oraz transport. Pensja bazowa w firmie Perfekton to nawet 1800€ netto miesięcznie. Rekruter w agencji pomaga w doborze odpowiedniej oferty. Jeśli szukasz pracy w opiece od zaraz lub innych nietypowych ofert – warto zgłosić to swojemu rekruterowi. Skontaktuje się on z Tobą, gdy takie zlecenie pojawi się w bazie. Szukasz pracy w opiece? Sprawdź najnowsze zlecenia w firmie Perfekton: https://perfekton.pl/oferty-pracy-niemcy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =