Olej lniany dla koni – dlaczego warto go podawać? Wyjaśniamy

Konie to piękne i majestatyczne zwierzęta, które potrafią podbić ludzkie serce. Są również bardzo przydatne. Pełnią bowiem rozmaite funkcje, poczynając od konia sportowego i rekreacyjnego, kończąc na koniu hodowlanym. Niezależnie od roli, jaką to wspaniałe zwierzę odgrywa w Twojej stadninie, niezmiennie ważne jest prawidłowe żywienie i właściwa suplementacja. Dużo mówi się zwłaszcza o dodawaniu do paszy oleju lnianego. Dlaczego warto podawać go swoim koniom? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego poradnika!

Olej lniany dla koni – zadbaj o zdrowie i siłę swoich zwierząt!

Oleje coraz częściej stanowią dodatek do diety koni. Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przeprowadzili jednak badania, które pokazały, że najlepszym wyborem jest właśnie olej lniany. Nie dziwi więc fakt, że hodowcy chcąc wzbogacić dietę swoich podopiecznych, często sięgają po ten konkretny produkt. Oczywiście, aby suplementacja wywarła na koniu skuteczny efekt, należy podawać mu olej lniany najwyższej jakości. Najlepiej taki z pierwszego tłoczenia na zimno. Możesz znaleźć go chociażby w tym e-sklepie https://mojahodowla.pl/konie/113-olej-lniany-5l.html. Jakich rezultatów możesz spodziewać się po jego zastosowaniu?

Olej lniany dla pięknej i lśniącej sierści

Doświadczeni hodowcy wiedzą, że piękna i lśniąca sierść to największa ozdoba ich koni. Bez wątpienia świadczy też o zdrowiu zwierząt i ich prawidłowym utrzymaniu. Taki koń prezentuje się wspaniale i robi niezwykłe wrażenie chociażby na zawodach sportowych. Sekretem tak świetnie wyglądającej sierści jest właśnie olej lniany, który podawany zwierzęciu w odpowiedniej dawce potrafi zdziałać cuda!

Olej lniany – źródło siły konia

Olej lniany, tak jak zresztą wszystkie tłuszcze, wyróżnia się wysoką kalorycznością. Dodaje energii, jest trawiony w ok. 70-80%, a reszta przyswajana jest przez organizm zwierzęcia. Z tego względu hodowcy chętnie podają go swoim koniom, a zwłaszcza tym trenującym czy pracującym ciężko i intensywnie. Substancja ta wpływa również dobroczynnie na stan skóry i rogu kopytowego. Przyczynia się także do złagodzenia stanów zapalnych, bolesności mięśni czy poprawy ruchomości stawów. Dzięki olejowi lnianemu Twoje konie z pewnością będą prawdziwymi okazami zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =