Pianki marshmallow – czy powinno się podawać je dzieciom? Sprawdzamy

Pianki marshmallow to słodkości, które mają wielu zwolenników. Ciężko bowiem się im oprzeć, gdyż skutecznie kuszą swoją puszystością i słodkim smakiem. Niektórzy jednak uważają, że nie powinno się umieszczać ich w swoim jadłospisie, a co dopiero serwować najmłodszym. Wszystkiemu winny jest skład produktu. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się zatem temu zagadnieniu nieco bliżej. Dzięki temu będziesz mógł uzyskać odpowiedź na pytanie o to, czy jest to produkt dobry dla dzieci.

Czym są pianki marshmallow?

Pianki marshmallow to jeden z kultowych amerykańskich przysmaków, który podbił serca mieszkańców na całym świecie. Uwielbiają je zarówno dzieci, jak i dorośli, gdyż są puszyste, słodkie, a do tego mają przyjemny zapach. Słodycze te występują w różnorodnych wielkościach, kolorach i smakach. To właśnie dlatego nigdy się nie nudzą. Co więcej, pianki marshmallow można spożywać na wiele sposobów. Używa się ich m.in. do ozdabiania wypieków lub jako dodatku do gorącej czekolady do picia. Można je także upiec na patyku nad ogniskiem lub też po prostu spożywać prosto z opakowania.

Skąd więc tyle kontrowersji wokół pianek? Jest to głównie wynik ich składu. Opiera się on na cukrze, żelatynie i wodzie, przez co produkt ten uważany jest za niezdrowy. Czy to oznacza, że powinno się na zawsze wykluczyć ten rodzaj słodyczy z diety swojej pociechy? Na całe szczęście nie, co wyjaśnimy już za moment.

Czy pianki marshmallow to produkt odpowiedni dla dzieci?

Ze względu na dużą zawartość substancji słodzących wiele osób uważa, że pianki marshmallow nie są odpowiednim produktem dla dzieci. Obarczone zostały mianem żywności dostarczającej jedynie pustych kalorii. Czy to oznacza, że nie powinno się po nie sięgać?

Niekoniecznie, gdyż chociaż przysmak ten obfituje w cukier, to jednak jego skład nie jest na tyle niezdrowy, aby od czasu do czasu nie można było sobie na niego pozwolić. Ważne jest tylko, aby zachować zdrowy rozsądek. To właśnie brak umiaru prowadzi do zdrowotnych następstw. Dzieciństwo polega na kosztowaniu słodkości, dlatego nie warto zabraniać tej przyjemności swoim pociechom – zwłaszcza że ich rówieśnicy z pewnością podzielą się swoim doświadczeniem w tym zakresie. Zakazy mogą zatem przynieść odwrotny skutek i doprowadzić do potajemnego spożywania nadmiernych ilości słodyczy.

Zajrzyj np. na stronę https://sweet24.pl/pianki-marshmallow.html. W ofercie tego e-sklepu znajdują się np. lizaki piankowe w różnorodnych kształtach. To idealna propozycja dla najmłodszych. Ich ciekawa forma potrafi przyciągać, a jednocześnie Ty – jako rodzic – możesz mieć kontrolę nad ilością słodkości, po które sięga Twoje dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 16 =