Nauka niemieckiego tuż przed wyjazdem jako opiekunka osób starszych – co warto wiedzieć?

Chcesz pracować jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Aby rozpocząć pierwsze zlecenie w branży opiekuńczej, musisz posiadać specjalne predyspozycje i kwalifikacje wymagane na danym stanowisku. Konieczna jest znajomość języka niemieckiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Bez obaw – nawet jeśli dotąd nie miałaś styczności z niemieckim, możesz rozpocząć naukę języka tuż przed samym wyjazdem. Jak nauczyć się niemieckiego, pracując jako opiekunka w Niemczech? Sprawdź nasze wskazówki!

Niemiecki dla opiekunek – dla początkujących i zaawansowanych

Opieka nad osobą starszą stawia przed przyszłą opiekunką multum wyzwań różnego kalibru. Stopień ich trudności zależeć będzie od ogólnego stanu zdrowia podopiecznego, w tym chorób przewlekłych, z jakimi się zmaga. Dużym zaskoczeniem nie będzie, jeśli powiemy, że znajomość niemieckiego w tym wypadku to absolutna konieczność, nieprawdaż? Współpraca z seniorem powinna bowiem zostać oparta na doskonałej komunikacji. Wykonywanie codziennych obowiązków nie byłoby natomiast możliwe, gdyby istniała duża bariera językowa.

Wspominamy o tym dlatego, że potencjalni kandydaci często obawiają się podjęcia zatrudnienia jako opiekunka osób starszych w Niemczech właśnie ze względu na kwestię językową. Nie martw się na zapas! Na start wystarczy poznać podstawowe słówka i zwroty językowe adekwatne do charakteru zatrudnienia. Tym sposobem porozumiewanie się z podopiecznym przestanie stanowić wyzwanie, a Ty będziesz mogła czerpać satysfakcję z wykonywanej pracy. Pojawia się zatem pytanie – Co zrobić, aby szybko i skutecznie nauczyć się niemieckiego?

Jak nauczyć się niemieckiego? Niemiecki dla opiekunek krok po kroku

Praca w Niemczech zdecydowanie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pracowników z Polski, a to za sprawą atrakcyjnych warunków zatrudnienia. Czy wiesz, że zarobki opiekunki osób starszych w Niemczech uzależnione są od posiadanych przez Ciebie umiejętności? Profesjonalna opiekunka dla seniora z długoletnim stażem pracy, która dodatkowo biegle włada niemieckim i przeszła szereg kursów z zakresu medycyny, będzie mogła ubiegać się o wyższe wynagrodzenie aniżeli pracownik dopiero stawiający pierwsze kroki w branży. Wobec tego nieuniknione jest rozpoczęcie nauki niemieckiego.

Nauka niemieckiego przed wyjazdem jako opiekunka osoby starszej niewątpliwie budzi pewne obawy. Przyszli pracownicy zastanawiają się bowiem, czy zdołają podołać temu wyzwaniu. Od czego zatem rozpocząć? Pośredniczące agencje zatrudnienia najczęściej oferują bezpłatne kursy językowe dla opiekunek. Sprawdź więcej tutaj – https://laxocare.pl/blog/najczestsze-wymagania-wobec-opiekunek-osob-starszych/. Językowy kurs niemieckiego dla opiekunki przygotuje Cię do nowej roli, uwzględniając przy tym najważniejsze kwestie. Tym sposobem zyskasz szansę na dobre przygotowanie, dzięki czemu unikniesz stresu już na miejscu.

Praca w Niemczech – jak pokonać barierę językową?

Udało nam się zaobserwować w ostatnim czasie, że przyszłe opiekunki osób starszych, nawet jeśli poznały język niemiecki, po prostu boją się go używać. Jest to całkowicie zrozumiałe! Nie jest to ich ojczysty język, przez co obawiają się o popełnienie błędu lub brak zrozumienia drugiej strony. Aby skutecznie pokonać barierę językową, należy nieustannie wykorzystywać nabyte dotąd umiejętności, a co ciekawe – nie tylko w trakcie rozmowy z podopiecznym. Każda okazja jest dobra, by zapytać kogoś o drogę lub poprosić w sklepie o inny rodzaj sera. Małe kroczki pozwolą Ci otworzyć się na nową rzeczywistość i czerpać jak najwięcej z otrzymanych możliwości.

Znajomość języka niemieckiego wpłynie również na Twoje wynagrodzenie, o czym wspominamy wyżej. Wobec tego nie pozostaje nic innego, jak systematycznie ćwiczyć i powtarzać niemiecki dla opiekunek. Z pomocą przyjdzie robienie fiszek, a także oglądanie filmów i seriali. To idealna okazja, by popracować nad komunikacją z podopiecznym i równocześnie zrobić coś przyjemnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − dwanaście =