Manipulatory do szyb i okien jako nieoceniona pomoc we współczesnym budownictwie

Przy stosowaniu dużych szyb w projektach inwestycyjnych niezbędne jest skorzystanie z ekipy dysponującej odpowiednim sprzętem. Dlatego też Manipulatory do szyb to specjalne urządzenia, które są wyposażone w niezbędne przyssawki, umożliwiające mocowanie szyby, montaż dużych okien i bezpieczny jej transport na określone miejsce. W zależności od modelu oferowane są również inne funkcje.

Manipulatory do szyb – Jakie mają zastosowanie?

Manipulatory do szyb to zaawansowane technologicznie urządzenia, które znacznie ułatwiają prace budowlane. Manipulatory tego typu ze względu na szeroki zakres zastosowań stopniowo stają się standardowym wyposażeniem profesjonalnych ekip budowlanych. Nie jest to zaskakujące, gdyż urządzenia tego rodzaju cechują się doskonałymi parametrami technicznymi. Mają szeroki zakres zastosowań.

Urządzenia te mają doskonałe parametry techniczne. Mogą unieść ładunek o masie do 1000 kg. Są w stanie obrócić się o 180°. Radzą sobie w trudnym terenie. Wyposażone są w elektroniczny panel sterowania. Urządzenie te są także dodatkowe zabezpieczenia i bardzo precyzyjny w działaniu.

Mniejsze modele manipulatorów do szyb umożliwiają między innymi swobodne poruszanie się w większości standardowych pomieszczeń. Dlatego też elementy mogą być montowane zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Urządzenia można także transportować windą na wyższe piętra.

Manipulatory do szyb https://dzwigamy.com/manipulator/ mogą być wykorzystywane przez firmy budowlane, firmy szklarskie, a nawet w przemyśle. Ich główne przeznaczenie zależy od udźwigu, wysokości i zasięgu. W biurowcach, centrach handlowych czy też domach jednorodzinnych w ostatnich latach coraz częściej montuje się większe szyby. W związku z tym wymaga to specjalistycznego oraz niezawodnego sprzętu. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu firmy, przedsiębiorstwa budowlane używają manipulatorów do szyb do transportu, montażu dużych okien.

Manipulatory do szyb – Podsumowanie

Manipulatory do szyb wspomagają montaż i transport różnych materiałów, takich jak okna, ciężkie elementy szklane i elewacyjne z użyciem specjalnych przyssawek próżniowych, które są podstawą działania maszyny. Ponadto dwa niezależne obwody próżniowe, napęd elektrohydrauliczny i akumulator umożliwiają niezależną pracę przez długi czas. Roboty te są łatwe w obsłudze i pozwalają operatorom obserwować obszar działania, sprawdzać szkło i towary, aby zapobiec uszkodzeniom.

Urządzenia te zostały dobrze przyjęte przez specjalistów. Cechuje je wysoka niezawodność, ponieważ są to sprzęty, które zostały przetestowane pod kątem działania podczas pracy we współczesnym budownictwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − dwanaście =