Dywany w kuchni – czy warto mieć i jaki wybrać – porady i inspiracje

W pierwszej chwili pomysł dywanu w kuchni może wydawać się nieco ekscentryczny. W końcu kuchnia kojarzy się z miejscem, gdzie dość łatwo o zabrudzenia. W takiej sytuacji myślimy raczej o eliminacji elementów, które mogą ulec zabrudzeniu. Warto jednak podkreślić, że współczesne dywany to nie tylko modele typu włochacz, ale również bogata paleta możliwości o włosiu krótkim, które sprawdzą się również w kuchni czy na balkonie.

Zalety dywanu w kuchni

Obecnie dywany produkowane są z użyciem nowoczesnych włókien i technologii, dzięki czemu można je prac w pralkach i czyścić przy użyciu preparatów do tego przeznaczonych. Warto to podkreślić – zachowanie dywanu w czystości nie wymaga już oddania go do profesjonalnej pralni chemicznej.

W modnych „otwartych” kuchniach dywan będzie korespondował z elementami widocznymi w salonie – warto zatem zadbać o spójność. Jeśli np. dywan w salonie jest w palecie szarości jego odpowiednik w kuchni może mieć np. szare wzory lub wprost – być identycznym modelem ale mającym okrągły kształt.

Sklep z dywanami oferuje bogaty wachlarz modeli, które sprawdzą się w kuchni. Znajdziecie w niej zarówno dywany nowoczesne, jak i tradycyjne, tak żeby dopasować ten element do własnych upodobań i aranżacji wnętrza.

Poniżej przedstawiamy kilka modeli, znajdziecie wśród nich zarówno dywany mniejsze (np. okrągłe), które można położyć np. pod stołem i krzesłami, jak i te, które pokryją całą podłogę (duży dywan 200×300)

Kilka propozycji modeli dywanów do kuchni

Dywan sznurkowy Sizal fl.00322 beige jest wręcz stworzony do ozdabiania kuchennej podłogi. Motywy akcesoriów kuchennych tworzy miły dola oka wzór na piaskowym, neutralnym tle. To dywan wykonany z włókien sznurkowych, dzięki czemu wyróżnia się wyjątkową odpornością na ścieranie. Zarazem jest łatwy w pielęgnacji – można go czyścić, w domowych warunkach, preparatami do tego przeznaczonymi.

Drugą propozycją jest dywan sznurkowy Toleo 00.7103. Geometryczny, wyrazisty wzór sprawdzi się w kuchniach nowoczesnych. Kolorystyka bieli i grafitu doskonale pasuje do otwartych, nowocześnie zaaranżowanych kuchni. Warto podkreślić również stronę praktyczną – włókna, z których został wykonany nie przyciągają kurzu i brudu.

Od modelu stonowanego, przez graficzni i kolorystycznie stonowanego aż do… barwnego szaleństwa. Taki właśnie – pełen kolorowej energii – jest ostatni z prezentowanych modeli.

Dywan ViaBlanca 01 to feeria barw. Mniejsze i większe prostokąty tworzą spójną układankę na całej powierzchni dywanu. Wykończenie brzegów frędzelkami wprowadza dodatkowy element ozdobny. Warto dodać, że model ten ma antypoślizgowy spód, dzięki czemu nie przemieszcza się nawet na kafelkach czy panelach.

Dywan w kuchni to dodatkowy element, który tworzy klimat i charakter wnętrza tego pomieszczenia. Warto o tym pomyśleć i dobrać taki model, który będzie pasował idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − jedenaście =