Łazienka w stylu morskim

Obecne trendy łazienkowe znacząco różnią się od tych sprzed kilku lat. Choć minimalizm nadal zdaje się być na topie, coraz więcej osób przełamuje go różnymi ciekawymi motywami oraz żywą kolorystyką. Jedną z ciekawszych i popularniejszych propozycji w ostatnim czasie jest łazienka w stylu morskim. Rozwiązanie idealne dla koneserów odpoczynku w otoczeniu piasku i wody.

Łazienka w stylu marynistycznym – hit czy kit?

Wydawać by się mogło, że wprowadzanie określonego, bardzo sprecyzowanego motywu przewodniego do łazienki jest rozwiązaniem nieco przestarzałym i wręcz kiczowatym. Wszystko jednak zależy od naszego podejścia. Każde pomieszczenie możemy urządzić ze smakiem, bez względu na to czy marzy się nam minimalistycznych pokój kąpielowy w sterylnej bieli czy też łazienka w stylu marynarskim.

Zacznijmy zatem od doboru kolorystki. Jeśli motyw przewodni, jaki mamy zamiar wprowadzić do danego pomieszczenia ściśle wiąże się z określonymi barwami, już samo ich zastosowanie wprowadza odpowiedni klimat. Aranżacja łazienki w stylu morskim będzie zatem opierała się przede wszystkim na różnych odcieniach bieli oraz koloru niebieskiego. Turkus i granat w połączeniu z bielą przywołają na myśl spienione fale. W takim klimacie, podczas długich kąpieli, z łatwością odpłyniemy myślami nad Bałtyk lub Morze Czarne.

Wybierając płytki do łazienki w stylu morskim nie musimy jednak ograniczać się wyłącznie do jednolitych niebieskich lub białych płytek. Chcąc uzyskać nieco bardziej efektowny wygląd wnętrza, warto zainteresować się mozaikami, np. w kolorze złota. Nie tylko znakomicie wkomponują się w morskie barwy, imitując słoneczne akcenty, ale i nadadzą wnętrzu szyku oraz elegancji. Dobrym przełamaniem będą także płytki podłogowe imitujące drewno. Jeśli poszukujesz ciekawych pomysłów na inspiracje łazienki w stylu marynistycznym zajrzyj na Łazienka w stylu marynistycznym

Dodatki w stylu marynarskim – jakie wybrać?

Oczywiście wisienką na torcie w wykończeniu każdego wnętrza są odpowiednie dodatki. Nie inaczej jest w przypadku łazienki w stylu marynistycznym. Nie musimy się jednak martwić, bo w przypadku omawianego motywu przewodniego naprawdę jest w czym wybierać. Niezastąpione morskie dodatki do łazienki to oczywiście wszelkiego rodzaju muszle, rozgwiazdy, łódki, siatki rybackie czy butelki w różnych odcieniach koloru niebieskiego.

Jeśli jednak nie chcemy gromadzić zbyt dużej ilości bibelotów i jednak bliżej nam do minimalizm, zainwestujmy w unikatowe obrazy. Co powinno się na nich znaleźć? Oczywiście fale, statki, plaża z molo, mewy lub po prostu nasze rodzinne zdjęcia z nadmorskich wakacji. W łazience w marynarskim stylu na ścianach zdecydowanie najlepiej sprawdzą się grafiki w odcieniach bieli i szarości (np. w białych lub drewnianych ramkach), które znakomicie będą kontrastować z granatowymi lub niebieskimi ścianami. Wygląd marynistycznej łazienki urozmaicić może oczywiście także żywa roślinność. Więcej inspiracji dotyczących wystroju wnętrz znajdziesz na blogu: https://grupamo.pl/blog/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =