Kupno szklarni z poliwęglanu

Wczesna wiosna to dobry moment, aby pomyśleć o wyborze szklarni i zdecydować się na jej zakup. Na przełomie lutego i marca ogrodnicy najczęściej wysiewają w szklarniach nasiona. Bardzo ważny jest wybór takiej, która zapewni najlepsze warunki dla roślin. Szklarnia z poliwęglanu to wybór optymalny. Coraz więcej ogrodników decyduje się właśnie na ten typ szklarni. Sprawdźmy, jakie poliwęglan posiada właściwości.

Szklarnie z poliwęglanu

Kiedy decydujemy się na zakup szklarni, do wyboru mamy tunel foliowy, szklarnię szklaną oraz szklarnię z poliwęglanu. Każdy chciałby dokonać zakupu szklarni, którą będzie można eksploatować długie lata. Tunel foliowy i szklarnia ze szkła nie są tak wytrzymałe, jak szklarnia z poliwęglanu. Klimat w naszym kraju staje się coraz bardziej dotkliwy, tunele foliowe z pozrywaną folią i potłuczone szklarnie bywają coraz częstszym widokiem.

Szklarnia z poliwęglanu jest najbardziej odporna na warunki atmosferyczne. Jeśli do jej postawienia wykorzysta się wytrzymały stelaż, szklarnia może przetrwać i 25 lat. Klienci, którzy w swoich ogródkach lub większych uprawach wykorzystywali dotychczas tunele foliowe, lub szklane szklarnie, aktualnie decydują się na wytrzymałe szklarnie z poliwęglanu.

Czym jest poliwęglan?

Poliwęglan to tworzywo, które świetnie sprawdza się w ogrodnictwie, najczęściej wykorzystywany jest do pokryć szklarni ogrodowych, ale także ogrodów zimowych, altanek czy zabudowy tarasów lub balkonów. Charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, jak gradobicie, silny wiatr czy burze. Z uwagi na dużą przepuszczalność światła, idealnie nadaje się na materiał do produkcji szklarni. Rośliny hodowane w szklarni z poliwęglanu mają zapewnione prawidłowe warunki do rozwoju i wzrostu. Poliwęglan jest materiałem giętkim, szczególnie przy mniejszych grubościach, dzięki czemu w łatwy sposób nadaje się kształty szklarniom.

Wybór profili do szklarni

Nie wszystkie szklarnie z poliwęglanu wyróżniają się stuprocentową jakością, na ich wytrzymałość i trwałość wpływ ma wiele czynników. Bardzo ważne, aby profile w szklarniach nie posiadały żadnych łączeń lub skręceń, aby były wyprodukowane z jednego elementu, co zapewni szklarni najlepszą stabilność. Bardzo dobrze sprawdzają się szklarnie z poliwęglanu posiadające profile stalowe dwustronnie ocynkowane, o przekrojach 20 x 20, 30 x 20, 40 x 20. To bardzo ważne, ponieważ pełne ocynkowanie profili zapewni szklarniom niezawodną ochronę przed korozją, oraz gwarantowaną trwałość.

W ofertach są na przykład szklarnie z rozsuwanym dachem, lub z dodatkowo otwieranymi okienkami. Szklarnie z poliwęglanu są bardzo estetycznie wykonane, można je z powodzeniem postawić w centralnym miejscu w ogrodzie, pamiętając, że potrzebują słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 7 =