Konfigurator serwera podstawowym wyposażeniem firm?

Niezależnie od tego, jakiej wielkości działalność prowadzimy, zadbanie o jej należyte bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową w każdym przypadku. Z tego powodu warto zaopatrzyć firmę w dobrej jakości serwer wewnętrzny, który dba nie tylko o ochronę przechowywanych na nim danych, ale również znacznie ułatwia pracę i organizację, sprawiając, że zarządzanie firmą staje się o wiele prostsze i dużo bardziej komfortowe.

Niezależnie od tego, jakiej wielkości działalność prowadzimy, zadbanie o jej należyte bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową w każdym przypadku. Z tego powodu warto zaopatrzyć firmę w dobrej jakości serwer wewnętrzny, który dba nie tylko o ochronę przechowywanych na nim danych, ale również znacznie ułatwia pracę i organizację, sprawiając, że zarządzanie firmą staje się o wiele prostsze i dużo bardziej komfortowe. Obowiązkowym wyposażeniem każdego przedsiębiorcy powinien być zatem konfigurator serwera.

Konfigurator serwera – poznaj jego możliwości

Serwery w firmie pełnią wiele bardzo ważnych funkcji. Pomagają zarządzać bazą danych, dbają o bezpieczne przechowywanie i udostępnianie plików, tworzenie ich kopii zapasowych, czy też umożliwiają użytkownikom sieci dostęp do najważniejszych informacji. Z uwagi na dużą ilość powierzonych mu zadań, dobry serwer powinien charakteryzować się wydajną i sprawną pracą. Równie ważne jest też bezpieczne przechowywanie danych – firmy dużo częściej od prywatnych użytkowników są narażone na różnego rodzaju cyberataki. Wyciek lub utrata ważnych informacji niosą ze sobą poważne konsekwencje, a także przestoje w pracy, z którymi wiążą się również straty finansowe. Dobrze też więc sprecyzować jakie aplikacje będą przez serwery użytkowane, bowiem dzięki temu będziemy mogli dobrać odpowiednią moc serwera. Urządzeniem, które będzie doskonałym rozwiązaniem w każdego rodzaju firmie jest więc konfigurator serwera.

Dell R240 dla niewielkich firm

Przy prowadzeniu średniej bądź też większej firmy świetnym rozwiązaniem będzie serwer Dell R240. Model ten gwarantuje nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa, ale również wydajności firmy. Wyposażony został w procesory Intel Xeon E-2100 oraz szybką pamięć RAM DDR4. Umożliwia zainstalowanie na nim 4 dysków Hot-Plug, dzięki czemu możemy otrzymać pojemność aż 56TB. Model Dell R240 za sprawą emisji niewielkiej ilości ciepła, a także cichej pracy jest świetnie przystosowany do wykorzystania zarówno w dużych, jak i mniejszych serwerowniach.

Nowoczesny Dell R740xd

Równie chętnie polecanym urządzeniem, mającym duży wpływ na poprawę funkcjonowania firm jest Dell R740xd. Charakteryzuje się on dużo większym przyspieszeniem oraz wydajnością, dzięki czemu będzie świetnym zastosowaniem w dużych serwerowniach, które przetwarzają ogromne ilości danych, takich jak korporacje, różnego rodzaju jednostki publiczne czy też urzędy miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − jedenaście =