Kamizelka ratunkowa na kajak – kiedy ją nosić?

Lato to świetny czas do rozpoczęcia przygody ze spływami kajakowymi. Nietrudno znaleźć firmę, która zajmuje się organizacją takich spływów. Możesz się na niego wybrać sam bądź z grupą przyjaciół. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa każdemu uczestnikowi spływu. Kamizelka ratunkowa na kajak to coś, co z pewnością w tym pomoże.

Kapok asekuracyjny czy kamizelka ratunkowa na kajak?

Kamizelka ratunkowa na kajak to coś kompletnie odmiennego od znanych wszystkim kapoków asekuracyjnych. Kamizelka ratunkowa na kajak została zaprojektowana z myślą o osobach nie potrafiących pływać oraz takich, które mają lęk związany z głęboką wodą. Jest w stanie utrzymać na powierzchni każdą ranną, a nawet nieprzytomną osobę. Mało tego: pozwala na uzyskanie odpowiedniej pozycji do swobodnego oddychania. Kamizelka asekuracyjna natomiast służy wspomaganiu utrzymania się na powierzchni i jest szczególnie doceniana przede wszystkim przez osoby uprawiające czynnie sporty wodne. Specjalne wycięcia, krótki krój oraz lekka konstrukcja to nieodzowne cechy takiego kapoku.

Która kamizelka ratunkowa na kajak jest najlepsza?

Kamizelka ratunkowa na kajak nie musi być droga. Wiodącą marką produkującą najlepsze kamizelki ratunkowe na kajak jest polska firma Aquarius. Jeżeli jesteś stałym bywalcem spływów kajakowych, to z pewnością niejednokrotnie miałeś już okazję korzystać ze sprzętu z logiem tej marki. Dlaczego? Ponieważ to właśnie Aquarius zaopatruje większość wypożyczalni sprzętu wodnego w Polsce. Słynie z produkcji wysokiej klasy kajaków polietylenowych, kapoków asekuracyjnych i właśnie kamizelek ratunkowych na kajak.

Kamizelka ratunkowa na kajak Aquarius

Kosztuje niewiele więcej niż 100 zł. Dostępne są modele dla dorosłych i dzieci. Czym wyróżnia się kamizelka ratunkowa na kajak marki Aquarius? Oto krótki opis przykładowego modelu dla dorosłych:

  • zastosowany pas krokowy uniemożliwia wyślizgnięcie się z wnętrza kamizelki ratunkowej na kajak
  • mocne, solidne taśmy z klamrami umożliwiają szybkie i łatwe zapięcie
  • gwizdek – proste, niemalże banalne akcesorium, które niesamowicie skutecznie wspomaga akcję ratowniczą w sytuacji ograniczonej widoczności
 • specjalny kołnierz zwiększa stabilność osoby znajdującej się w wodzie
 • mimo zabudowanej konstrukcji ta kamizelka ratunkowa na kajak nie krępuje ruchów umożliwiając przepłynięcie dłuższego bądź krótszego dystansu
 • chroni osobę noszącą ją przed ryzykiem uszkodzenia ciała nawet z wysokości…4,5 metra!

A tak prezentuje się model dla dzieci (za przykład posłuży tutaj “Orka”):

 • duży, gruby kołnierz gwarantuje zachowanie pionowej pozycji ciała
 • jaskrawy kolor
 • gwizdek
 • taśmy odblaskowe Solas, które wspomagają widoczność w razie trudnych warunków
 • pasy krokowe
 • na tylnej stronie kamizelki został wszyty uchwyt, który ułatwia wyciągnięcie dziecka z wody
 • ciesząca oko grafika pozwoli przekonać do założenia kamizelki ratunkowej na kajak nawet najbardziej oporną pociechę

Gdzie znaleźć kamizelki ratunkowe na kajak?

Tylko w sklepie zajmującym się tematyką sportów wodnych. Nie kupuj używanych kamizelek ratunkowych na kajak! Nigdy nie będziesz miał pewności kto je nosił, jak się z nimi obchodził i gdzie były przechowywane. Bezpiecznym i wygodnym sposobem na znalezienie idealnej kamizelki ratunkowej na kajak są zakupy online. Szybko, bez wychodzenia z domu porównasz ceny w różnych sklepach. Ja ze swojej strony polecam zajrzeć na stronę gokajak.com, która posiada bardzo szeroki asortyment różnych akcesoriów od niezawodnego Aquariusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + dziewięć =