Jak znaleźć dobrego pracownika?

Skompletowanie wydajnego zespołu do firmy to jedno z największych wyzwań, przed którymi stają przedsiębiorcy. Proces rekrutacji dostarcza znacznej dawki stresu, a ewentualne błędy kadrowe generują spore straty czasu i pieniędzy. Pozyskanie dobrego, odpowiedzialnego pracownika leży w sferze interesów każdego właściciela firmy. Gdzie rozpocząć poszukiwania, aby mieć jak największe szanse znalezienia najlepszego człowieka na dane stanowisko? O czym należy pamiętać w procesie weryfikacji kandydatów, aby ograniczyć ryzyko kosztownych błędów?

Jak przygotować oferty pracy?

Internet zrewolucjonizował proces poszukiwania pracy i publikowania ogłoszeń. Zdecydowana większość współczesnych rekrutacji ma swój początkowy etap w formie online, która umożliwia szybką filtrację kandydatów i ograniczenie czasu potrzebnego na prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych. Warto świadomie korzystać z dostępnych narzędzi, tworząc zakładkę „kariera” na stronie firmowej, pozostając aktywnym uczestnikiem portali społecznościowych czy udostępniając ogłoszenia na wiarygodnych serwisach agregujących oferty pracy. Na etapie przygotowania ogłoszenia o pracę warto wystrzegać się niekończącej się listy wymagań, a także dopasować styl komunikatu do specyfiki konkretnego stanowiska. Dobrym pomysłem, świadczącym o rzetelności pracodawcy, staje się podanie przedziału wynagrodzenia za świadczoną pracę. Jeśli firma oferuje dodatkowe benefity dla swoich pracowników, również warto o nich wspomnieć już na samym początku.

Powszechnym błędem rekruterów staje się niestety zbytnie przywiązywanie uwagi do twardych kwalifikacji. Odnalezienie doświadczonej, wykwalifikowanej osoby z pewnością zaoszczędzi czas na etapie wdrożenia, jednak pominięcie aspektu motywacji do pracy i cech charakteru bardzo często skutkuje kadrową katastrofą. Znacznie lepszym rozwiązaniem może się okazać sfinansowanie szkolenia przygotowującego, w zamian za podpisanie tzw. lojalki. Brak doświadczenia pracownika zostaje najczęściej zrekompensowany przez jego przywiązanie do firmy, która stworzyła dla niego nowe możliwości rozwoju.

Gdzie szukać najlepszych pracowników?

Miejsca, gdzie zostanie opublikowane ogłoszenie o pracę, mają duży wpływ na sukces procesu rekrutacji. Przedsiębiorcy powinni skupić swoją uwagę na serwisach branżowych, gdzie koncentruje się zainteresowanie szerokiej grupy użytkowników. Szansa na znalezienie dobrego pracownika w takich miejscach znacznie rośnie. Osoby poszukujące pracy mają możliwość filtrowania wyników względem posiadanego doświadczenia i kwalifikacji. Przejrzysty podział na rozmaite branże przyspiesza proces wyszukiwania najlepszej oferty. Serwisem publikującym oferty pracy o ogólnopolskim zasięgu jest strona www.dryg.pl, na której aktywnie rekrutuje ponad 10 000 pracodawców. Serwis Dryg.pl codziennie odwiedza ponad 300 000 osób zainteresowanych podjęciem nowego zatrudnienia, dzięki czemu przedsiębiorcy nie muszą długo oczekiwać na odzew z oferty pracy. Więcej informacji o zasadach działania serwisu i procesie publikacji ogłoszenia znajdziesz pod adresem www.dryg.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 1 =