Gwarancja na używany samochód – co to takiego?

Wielu Polaków decyduje się na zakup używanego samochodu w salonie. Jest to rozwiązanie, któremu nie brakuje zalet. Jedną z nich jest możliwość nabycia gwarancji dealera często określanej mianem serwisowej.

Czym jest gwarancja na używany samochód?

Salony handlujące używanymi samochodami bardzo często oferują klientom pakiety gwarancyjne na pojazdy z drugiej ręki. Gwarancja na takie auto ma działanie podobne do polisy ubezpieczeniowej – obejmuje bowiem usterki, które zostały wymienione w umowie. Ich napraw można dokonać bezpłatnie w serwisach wskazanych w umowie przez sprzedawcę. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe radzą, aby dokładnie zapoznać się z warunkami funkcjonowania gwarancji. Należy też pamiętać o tym, że jej zakup nie jest obowiązkowy. Gwarancja stanowi po prostu dodatkowe zabezpieczenie interesów kupującego, przez co oferta sprzedażowa zyskuje na atrakcyjności. Okres trwania gwarancji wynosi zwykle od 3. do 12. miesięcy.

Używane auto z gwarancją – o czym warto wiedzieć?

W przypadku aut z drugiej ręki z gwarancją w rachubę wchodzą przeważnie pojazdy znanych marek takich jak np. Honda. Samochody używane cieszące się największą popularnością i pochodzące od znanych producentów mają ten wielki plus, że łatwo do nich dostać części. Ich ceny są przystępne. Ma to ogromne znaczenie w kontekście wydatków serwisowych. Trzeba przy tej okazji podkreślić, że gwarancja obejmuje jedynie wybrane usterki – poza tym w pewnym momencie przestanie obowiązywać. Każdy salon warunki umowy gwarancyjnej liczyć się z tym, że im starszy samochód, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie można objąć go ochroną gwarancyjną. Warte przypomnienia jest także to, że gwarancja na używany samochód udzielana przez dealera nie ma niczego wspólnego z gwarancją producenta – nie jest jej przedłużeniem. O opłacalności omawianego rozwiązania kupujący musi zadecydować sam po dokonaniu stosownych analiz. W wielu sytuacjach gwarancja okazuje się naprawdę pomocna i pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 19 =