Czym zasłonić siatkę ogrodzeniową?

Jak wiemy nie od dziś ogrodzenie jest niezbędnym elementem każdej posiadłości. Nikt z nas nie lubi być również obiektem obserwacji sąsiadów, tych najbliższych, czy też dalekich. Bardzo często nasz płot stanowi siatka ogrodzeniowa, ale nie jest ona wystarczająca na tyle, by ochronić przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i okolicznych mieszkańców. Jak sprawić, by sąsiedzi nie zaglądali nam na działkę i czym zasłonić siatkę ogrodzeniową? Poznajmy kilka sposobów.

Jak zasłonić płot niedużym kosztem?

Aby czuć się we własnym domu dobrze i komfortowo, niezbędny jest płot, lub zasłona wokół naszej posesji. Poza tym płot stanowi również ochronę przed złodziejami i chroni naszą prywatność. Niekiedy płoty potrafią być bardzo kosztowne, ale istnieją również sposoby, które pozwolą na zasłonięcie naszej posiadłości nie wielkim kosztem.

Nie każdego od razu stać na postawienie solidnego płota z betonu, drewna czy metalu. Na początku może on być wykonany z siatki, a można go osłonić na kilka różnych sposobów. To, czym zasłonimy siatkę ogrodzeniową, zależy tylko od nas. Należy mieć na uwadze również fakt, że ogrodzenie z siatki traci po dłuższym czasie swoje walory estetyczne, więc warto go wtedy zasłonić. Oto dwa sposoby na zasłonięcie płota:

 • jednym z nich są taśmy ogrodzeniowe, które niegdyś uznawane były za kiczowate i niemodne. Jednakże dzisiaj powracają one do łask i na rynku można znaleźć wiele takich taśm. Są one proste w montażu i niedrogie w porównaniu z innymi, nowoczesnymi metodami. Dziś profesjonalne taśmy zachwycają jakością i kolorystyką. Jeśli nie wiemy czym zasłonić płot z siatki, to właśnie taśmy ogrodzeniowe mogą okazać się pomocne w maskowaniu siatki ogrodzeniowej. Takie taśmy, mogą być przydatne nie tylko na posesji, ale można ich używać również na balkonach, altanach w ogrodach i na małych płotach na działkach. Należy również nadmienić, że taka taśma ogrodzeniowa jest trwała, odporna na warunki atmosferyczne i uszkodzenia.
 • Drugim sposobem na osłonę na ogrodzeniu z siatki, jest mata trzcinowa lub wiklinowa. Jest to propozycja bardzo ekologiczna, zwłaszcza dla miłośników naturalnych surowców. Ma ona wadę, ponieważ przy długim użytkowaniu traci swoje walory estetyczne, niszczeje dosyć szybko, lecz jest na pewno rozwiązaniem dużo tańszym niż inne. Maty z surowców naturalnych szybko tracą na wartości i atrakcyjności. Można powiedzieć, że jest to maskowanie ogrodzenia wystarczające na jeden, góra dwa sezony. Taka mata, wykonana ze słomy, trzciny, czy innych naturalnych surowców jest mało odporna na deszcze i śniegi, mrozy i wiatry, więc szybko staje się nieestetyczna.

Jeśli chcemy postawić na wygląd naszego ogrodzenia, to zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o taśmach ogrodzeniowych jako maskowaniu siatki ogrodzeniowej. Zasłony z wikliny należy wymieniać co kilka lat.

czym zasłonić ogrodzenie

Siatki cieniujące do zasłaniania płotu

Jeśli zastanawiamy się wciąż, czym odgrodzić się od sąsiada, to bardzo dobrym i uniwersalnym sposobem jest siatka cieniująca. Siatka cieniująca ma kilka ważnych zadań i jest doskonałym sposobem na to jak zasłonić mur w ogrodzie, otóż może ona służyć jako:

 • zamaskowanie i zacienienie ogrodzenia,
 • zacienienie miejsca na parkingu,
 • w miejscu, gdzie pada cień z siatki cieniującej możemy posadzić rośliny i chronić je przed nadmiernym nasłonecznieniem,
 • może ona chronić rośliny przed silnym deszczem i mrozami,
 • zabezpiecza przed wiatrem,
 • może być dobrym sposobem na to jak odgrodzić taras od sąsiadów,
 • jest zamiennikiem wysokiego ogrodzenia.

Wielkim atutem takich osłon jest to, że nie dość, że chronią nas przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, to chronią również nasze rośliny. Taką siatkę można zamontować samodzielnie w kilka godzin, w zależności oczywiście od powierzchni. Nie zawsze trzeba szukać drogich i zaawansowanych rozwiązań, aby wykonać maskowanie ogrodzenia. Siatka cieniująca będzie tworzyła skuteczną osłonę. Ciekawostką jest również fakt, że siatka cieniująca ma różną gramaturę i możemy wybrać dogodny dla siebie stopień zacienienia według swoich indywidualnych potrzeb.

ogrodzenia maskujące

Montaż siatki cieniującej nie jest trudny!

Czytając o siatkach ogrodzeniowych zastanawiamy się jak wykonać montaż siatki ogrodzeniowej. Nie jest to trudne, zwłaszcza, że dobrej jakości siatki są najczęściej wyposażone w specjalne oczka montażowe. Znajdują się one na wzmocnieniach przy brzegach takiej siatki cieniującej.

Dzięki nim najłatwiej zamontować siatkę cieniującą. Można taki montaż wykonać samodzielnie lub z pomocą ekipy. Oczywiście, niejednokrotnie pomoże nam obecność innych osób w montażu maty cieniującej. Ogromną zaletą mat maskujących jest to, że można je zamontować samodzielnie, wówczas możemy zaoszczędzić na ekipie.

siatki maskujące na ogrodzenia

Pomysły na odgrodzenie się od sąsiadów

Innym pomysłem na odgrodzenie się od sąsiadów jest żywopłot lub sztuczny żywopłot na siatkę ogrodzeniową. Jeśli chcemy możemy posadzić iglaki, lub piękne krzewy w naszym ogrodzie, lecz wiąże się to oczywiście z kosztami, ale również z pielęgnacją odpowiednią dla zastosowanych roślin.

Jeśli natomiast nie chcemy inwestować w drogie drzewka, a chcemy mieć estetyczną zasłonę przed sąsiadami, to sztuczny żywopłot może być skutecznym sposobem na to czym zasłonić siatkę ogrodzeniową. Jest to imitacja naturalnego żywopłotu, która wykonana jest z folii PCV. Jest to materiał, który jest odporny na zniszczenia, jest trwały, nie ulega szybko warunkom atmosferycznym, a także promieniom UV, ale daje za to poczucie zielonej gęstwiny, który wygląda ciekawie i estetycznie. Taki żywopłot służyć nam będzie cały rok i będzie efektowny zarówno latem jak i zimą. Jak zasłonić ogrodzenie z siatki?

Właśnie za pomocą sztucznego żywopłotu. To proste w wykonaniu, a jednocześnie ciekawe i atrakcyjne rozwiązanie. Do każdego z przęseł, można przyczepić pionowo pasy zieleni i wyrównać ich powierzchnię własnymi rękoma. Tutaj również nie potrzebujemy pomocy osób trzecich ani narzędzi, które specjalnie musimy kupić. Co najważniejsze, żywopłot z tworzywa może zostać wykonany na wzór bukszpanu, bluszczu czy paproci.

7 thoughts on “Czym zasłonić siatkę ogrodzeniową?

  1. jak masz zdrowy i dobry płot z siatki możesz montować. Trzeba pamiętać, że takie przesła mają swoją wagę i najczęściej są montowane na tyrytytki – ogrodzenie z siatki musi być mocne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × jeden =