Czy robienie zakupów w lombardzie jest opłacalne?

Nowe przedmioty, zwłaszcza takie jak elektronika, potrafią być bardzo drogie. Ich wartość znacząco spada, gdy ponownie wracają do obiegu, ale ten spadek ceny niekoniecznie musi wynikać z pogorszenia jakości – chodzi po prostu o to, że nie są już fabrycznie nowe. Znaleźć je można chociażby w lombardach.

Czy warto kupować używane rzeczy?

Użytkowanie jakiegoś przedmiotu nie jest jednoznaczne z całkowitą utratą jego wartości. Weźmy smartfona – po dwóch, trzech latach wciąż może być w pełni sprawny, a jeśli właściciel o niego dbał, to nawet niespecjalnie widać ślady jego użytkowania. Widać za to, jak bardzo obniżyła się jego rynkowa wartość, bo smartfon z drugiej ręki może kosztować raptem połowę swojej sklepowej ceny, a w niektórych przypadkach nawet mniej.

To oznacza, że jeśli szukamy sprawnego, dobrej jakości sprzętu, i niekoniecznie zależy nam na tym, by był on w fabrycznym opakowaniu, rynek wtórny jest idealnym rozwiązaniem właśnie ze względu na sporo niższe ceny. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem, bo jakość biżuterii czy markowej torebki można ocenić przy zakupie takiego towaru, wystarczy wziąć go do ręki i dokładnie obejrzeć. W przypadku elektroniki sprawa się nieco komplikuje, bo coś na pierwszy rzut oka może być sprawne, po czym już w domu, po kilku dniach, wyjdą jego ukryte usterki.

Jak bezpiecznie kupować towar z drugiej ręki?

Zakupy używanych przedmiotów muszą więc być dobrze przemyślane i nie warto podejmować pochopnych decyzji. Dobrym rozwiązaniem jest udanie się do lombardu, ponieważ w takich placówkach dba się o wysoką jakość oferty i nie ukrywa wad sprzedawanego towaru, a w razie jakichkolwiek problemów znacznie łatwiej zgłosić swoje roszczenie niż u prywatnego sprzedawcy, zwłaszcza w transakcjach online.

I co ważne, w lombardach nie ma przedmiotów pochodzących z kradzieży – lombard to normalna działalność gospodarcza, więc nikomu nie zależy na problemach z policją, które są nieuniknione, jeśli handluje się towarem o podejrzanym rodowodzie. A co szczególnie opłaca się kupować? Jak można zobaczyć w ofercie www.lombardexpres.pl, największą część oferty stanowi biżuteria i mała elektronika, w dobrych cenach można też dostać elektronarzędzia, zabytkowe zegarki, przedmioty kolekcjonerskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × trzy =