Żelazko do ubrań – przydatne urządzenie w naszych domach

Nasz wygląd jest naszą wizytówką, dlatego warto dbać o to, aby ubrania które nosimy na spotkania z innymi ludźmi były czyste i schludne. Żelazka stanowią dlatego niezbędny element wyposażenia, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domostwie. Dzisiejsze urządzenia różnią się jednak od tych dostępnych na rynku jeszcze niecałe kilka lat temu.

Żelazka i ich rodzaje

Tradycyjne żelazka do ubrań cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednakże coraz częściej sięga się po urządzenia, których obszar działania jest zwiększony. Inny typ żelazka będzie odpowiedni do prasowania bez pary tkanin typu zamsz, a inny do odświeżania koronkowych sukienek w pionie, wiszących na wieszakach. Połączeniem jest żelazko Philips GC5039/30. Sprawdź nasze zestawienie aby porównać ten model z innymi i finalnie wybrać ten najbardziej pasujący dla Ciebie. Jeżeli nie jesteś pewna, jaki model żelazka kupić, poznaj najbardziej popularne typy tych urządzeń..

  • Żelazka parowe

Najbardziej klasyczny, tradycyjny model. Przeważająca większość z ich posiada funkcję wytwarzania pary i wyrzucania jej poprzez otwory parowe bezpośrednio na prasowaną tkaninę. Wbudowany zbiorniczek pomieści około 200-300 ml wody, która po podgrzaniu do odpowiednio wysokiej temperatury zamienia ją w parę wodną. Zwilżenie tkaniny sprawia, że prasowanie jest bardzo efektywne. W zależności od różnych rodzajów materiałów, użycie i intensywność pary możesz samodzielnie zmieniać. Dodatkowe funkcje wspomagają cały proces prasowania. Nieprzywierająca stopa, automatyczne wyłączanie i system antywapienny – to tylko niektóre z opcji, jakie może zawierać w sobie najnowszej generacji żelazko. Kolejne modele posiadają specjalistycznie wykształtowaną stopkę, która pozwala dotrzeć nawet do najmniejszych i trudno dostępnych zakamarków i powierzchni wokół nieregularnych zdobień. Dostępne są również żelazka bezprzewodowe, których możesz używać w maksymalnym komforcie.

  • Żelazko ze stacją parową

Stacja parowa nadaje turbo właściwości. Para nie jest generowana w żelazku, ale w stacji bazowej. Dzięki temu jest produkowana w znacznie większej ilości i pod wyższym ciśnieniem. A to z kolei zmienia całe podejście do sesji prasowania. Główną rolę gra wspomniana wielka ilość pary, a nie ciepło i ciężar stopy żelazka. Ten sposób powoduje, że żelazka ze stacją parową wyprasują nawet najtrwalsze zagniecenia na grubej pościeli lub lnianych marynarkach. Wyrzut pary jest nawet kilkukrotnie mocniejszy niż w klasycznym żelazku.

  • Steamer

Steamer to produkt stworzony z założeniem prasowaniu ubrań w pionie. Chociaż może nie być w stanie wygładzić zagnieceń tak jak żelazko parowe, doskonale przyda się podczas podroży. Dodatkowo, znajdzie zastosowanie podczas codziennego odświeżania ubrań jak i sezonowej zmiany ubrań, gdy wyjmujesz z szafy długo nieużywane rzeczy. To też praktyczny dodatek do usuwania zagnieceń na ubraniach z tkanin, które nie nadają się do prasowania przy zastosowaniu tradycyjnego żelazka parowego.

Nie przepadasz za prasowaniem? Nowoczesne, funkcjonalne żelazko sprawi, że przekonasz się i z większą chęcią będziesz prasować swoje ubrania. Siła innowacyjnych modeli umożliwia łatwe usuwanie też tych najtrudniejszych zagnieceń. Szeroka gama żelazek daje Ci szansę wybrania produktu perfekcyjnie dostosowanego do Twoich preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =