Podpowiadamy, jakie płytki ścienne wybrać

Planujesz remont mieszkania lub domu i zastanawiasz się, jakie płytki położyć na ścianę? Nie wiesz, czy lepiej sprawdzą się gipsowe, czy też betonowe płyty? Podpowiadamy, czym różnią się oba rozwiązania i które będzie najlepsze dla Ciebie.

Lekkie gipsowe płytki ścienne

Płytki ścienne gipsowe świetnie sprawdzą się w suchych wnętrzach, np. sypialni, salonie albo przedpokoju. Mogą one stanowić  dekorację całych ścian lub tylko fragmentów, np. wnęk, co urozmaici całą aranżację. Warto dodatkowo je zaimpregnować, aby zwiększyć ich żywotność. Istnieje wiele preparatów, które sprawią, że płytki gipsowe nie będą nasiąkać wilgocią i staną się bardziej odporne na brud.

Gipsowe płytki mają wiele zalet. Przede wszystkim są stosunkowo lekkie, dzięki czemu nie obciążają nadmiernie ścian. Ich transport również nie powinien sprawić problemu, choć należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Poza tym płytki gipsowe nadają wnętrzom lekkości i nie przytłaczają ich.

Wytrzymałe płytki ścienne betonowe

Alternatywą dla płytek gipsowych są płytki ścienne betonowe, które charakteryzują się znacznie większą twardością i wytrzymałością. Są one odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i nie przemakają. Poza tym ich czyszczenie jest bardzo proste i wygodne. Warto wiedzieć, że płytki betonowe można z powodzeniem zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, iż są dość ciężkie i mogą obciążyć ściany. Wybór płytek betonowych należy wcześniej dokładnie rozważyć. Dobrze jest ponadto zadbać o precyzyjny, profesjonalny montaż.

Ponadczasowa mozaika hiszpańska na ścianę

W przypadku łazienki warto rozważyć zamontowanie szklanych płytek, np. estetycznej mozaiki hiszpańskiej. Możesz wybrać wariant z połyskiem lub całkowicie matowy. Zaletą tego typu płytek ściennych jest to, iż bardzo łatwo można je czyścić, nie chłoną brudu, ani wilgoci. Świetnie sprawdzają się także w saunach mokrych, na basenach itp. Mozaiki hiszpańskie nie są trudne w montażu. Warto także wiedzieć, że to rozwiązanie bardzo ekologiczne, bowiem wiele współczesnych płytek jest wykonanych ze szkła pochodzącego z recyklingu. Takie płytki ścienne znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://legitne.eu/pl/c/Plytki-scienne/58.

Zarówno płytki, gipsowe, jak i betonowe lub szklane mają swoje zalety. Każde z nich sprawdzą się w zupełnie innych pomieszczeniach. Wybór zależy także od Twoich potrzeb, gustu, preferencji i możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =