Podpowiadamy, jak pozbyć się uciążliwego bólu pleców

Masz już dość codziennego bólu pleców? Chcesz wreszcie poczuć ulgę i uwolnić się od cierpienia? Istnieje wiele sposób na złagodzenie lub całkowite zniwelowanie bólu. Zobacz, jak się z nim uporać!

Ćwiczenia to podstawa

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Jeśli masz problemy z kręgosłupem i stale dokucza Ci ból, doskonałym rozwiązaniem jest dobór odpowiednich ćwiczeń. Dzięki nim możesz wzmocnić podtrzymujące kręgosłup mięśnie, a także złagodzić nieprzyjemne odczucia. Oczywiście musisz dostosować zestaw ćwiczeń do swojego schorzenia i skontaktować się z lekarzem. Warto także zaopatrzyć się w sprzęt i akcesoria, które ułatwią Ci ćwiczenia i umożliwią jeszcze więcej aktywności. W ofercie sklepu internetowego https://teeter.pl/ znajdziesz wysokiej jakości ławki inwersyjne, drążki, a także produkty do automasażu. Nie brakuje tam także takich gadżetów, jak maty do ćwiczeń i piłki.

Zadbaj o właściwą postawę ciała

Oprócz ćwiczeń bardzo ważne jest utrzymywanie właściwej postawy ciała. Garbienie się i krzywe siedzenie przy biurku może znacznie pogłębić Twoje problemy z kręgosłupem. Istnieje wiele ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie i pomagają ustabilizować postawę. Poza tym zadbaj o wygodne krzesła i biurka. Doskonałym rozwiązaniem jest biurko stojące Sit-Stand, które możesz wykorzystać do wielu codziennych czynności i dopasować je do swojego wzrostu. Umożliwia ono zarówno pracę na stojąco, jak i siedząco.

Komfortowy sen ma znaczenie

O swoje plecy musisz dbać również nocą. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w łóżko z wygodnym materacem, który dodatkowo zapewni Ci odpowiednią pozycję ciała. Przydatne mogą okazać się także specjalne poduszki, zarówno pod głowę/szyję, jak i np. odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dowiedz się również, jaka pozycja będzie dla Ciebie najlepsza.

Jak widać, możesz naprawdę wiele zrobić, aby wspomóc swój kręgosłup i pozbyć się dokuczliwego bólu. Jeśli będziesz regularnie ćwiczyć i dbać o prawidłową postawę, z pewnością szybko poczujesz znaczną ulgę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + dwa =