Na co zwrócić uwagę, wybierając studio tatuażu?

Ingerencja we własną skórę może okazać się ciekawym pomysłem, jeśli chcesz nieco ozdobić swoje ciało. Świetnie sprawdzają się tu na przykład minimalistyczne tatuaże bądź delikatny piercing w nietypowym miejscu. Musisz jednak pamiętać o kilku rzeczach, dzięki którym zabawa w przekłuwanie i tatuowanie będzie bezpieczna i satysfakcjonująca. Zobacz, o czym mowa, i zwróć na te detale uwagę, gdy wybierzesz studio, w którym będziesz się zdobić!

Gdzie przeprowadzane są zabiegi?

Bardzo ważne jest, aby tatuator przyjmował Cię w specjalnie przygotowanym, odpowiednio urządzonym studiu. Jeśli potrzebny Ci jest piercer w Warszawie, to z pewnością znajdziesz tu kogoś wyjątkowego. Nie ufaj jednak tym, którzy przeprowadzają te zabiegi w domu u siebie lub u klienta, tłumacząc to tym, że dopiero zbierają fundusze na otworzenie działalności. Takie miejsca nie są pod nadzorem Sanepidu, ponieważ działają nielegalnie, a w razie jakichkolwiek powikłań trudno będzie Ci dojść swoich praw przed sądem.

Cena – nie szukaj najtańszej oferty!

Pamiętaj, że prowadzenie firmy kosztuje. Studio oferujące minimalistyczne tatuaże, aby móc pracować, musi zarejestrować działalność, płacić podatki, ZUS, czynsz i robić inne opłaty. Jeśli chcesz, by Twoje ozdoby wykonywali profesjonaliści, a nie amatorzy „na czarno”, bądź świadom, że ich ceny nie są niskie. To jednak inwestycja w brak powikłań – pewność, że nie będą oszczędzali na rękawiczkach, środkach do dezynfekcji, sterylizacji narzędzi czy dobrej jakości tuszu lub kolczykach.

Nie szukaj najbliższego terminu!

Choć brzmi to przykro dla osoby, która chciałaby mieć swój wymarzony tatuaż lub kolczyk jak najprędzej – niestety im szybciej, tym prawdopodobniej gorzej dla Ciebie. Do naprawdę dobrych tatuażystów czeka się miesiącami, gdyż często przyjmują oni tylko jednego klienta dziennie. Aby wykonać niewielki minimalistyczny tatuaż lub fajny kolczyk, nie ryzykuj jego złego wykonania lub zakażenia bakteryjnego. Poczekaj i zleć to profesjonaliście, który zrobi to najlepiej. Doświadczony piercer czy tatuażysta zawsze ma ręce pełne roboty.

Obejrzyj portfolio

Zobacz galerię zdjęć na stronie lub poproś o katalog w siedzibie firmy. Na przykład, jeśli marzą Ci się nowoczesne kolczyki lub minimalistyczne tatuaże w Warszawie, sprawdź studio Azazel. To jedno z miejsc, które ma najlepszych tatuażystów oraz piercerów, chętnie realizujących wszelkie Twoje pomysły. Zobacz sam, czy odpowiada Ci styl pracy danego artysty i czy widzisz swoją wizję wykonaną jego ręką.

Pozostałe ważne informacje

Doświadczeni mistrzowie tatuażu zwykle nie kopiują wzorów z internetu, lecz projektują je na życzenie klienta – to odróżnia ich od tych, których powinno się omijać szerokim łukiem. Na swoim stanowisku pracy zawsze mają porządek, używają rękawiczek jednorazowych i zawsze sterylizują narzędzia na widoku, przy kliencie. Pamiętaj, że studio nie może wzbudzać żadnych Twoich wątpliwości! Udaj się do wybranego i nie wahaj się prosić też o niezbędne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry czy rany od tatuatora i piercera – to ważne dla Twojego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =