Na co zwrócić uwagę przy wyborze funkcjonalnej baterii łazienkowej?

Dobierając baterie łazienkowe należy zwracać uwagę na niuanse. Ich obsługa powinna być wygodna, a kształt i wymiary pasujące do innych elementów wyposażenia łazienki. Ergonomia rozmieszczenia uchwytów, długość wylewek to czynniki, które bardzo ułatwiają codzienne dbanie o higienę. To jednak nie koniec – omówmy więc najważniejsze aspekty na przykładzie produktów marki Roca. 

Bateria łazienkowa na miarę potrzeb 

W przypadku baterii umywalkowych warto zwrócić uwagę na wysokość produktu. Nieodpowiednie wymiary sprawią, że obsługa uchwytów będzie niewygodna, a strumień wody zostanie skierowany w miejsce utrudniające umycie rąk bądź nabranie jej do pojemnika. Wybór jest duży – przykładowo, kolekcje Ona i Atlas od marki Roca zawierają baterie umywalkowe sztorcowe w 3 wysokościach oraz model podtynkowy. Najmniejszy model z kolekcji Atlas ma 15,5 cm wysokości, Ona – 17,7 cm. Warianty średnie to odpowiednio 18,5 oraz 21,2 cm. Najwyższe to dla Atlas 28,4, a dla Ona 32 cm. 

Warto pamiętać także o funkcjonalności. Dlatego też w kolekcjach Atlas i Ona znajdziemy również baterie bidetowe, wannowe, natryskowe oraz wannowo-prysznicowe. Wszystkie rozwiązania, poza bateriami bidetowymi, występują w wersjach ściennych i podtynkowych. Kolekcja Atlas zawiera też zestawy – przywannowy natryskowy oraz prysznicowy podtynkowy. 

Podkreśl styl swojej łazienki 

Baterie łazienkowe z jednej kolekcji to również sposób na zachowanie spójności stylistycznej wnętrza. Kolekcja Ona to połączenie prostej, minimalistycznej bryły oraz naturalnego ciepła. Każda z wymienionych baterii z tej serii występuje w 4 wariantach kolorystycznych – chrom, titanium black, czarny mat i rose gold. Jeśli więc cenisz sobie nawiązania do natury, jest to kolekcja godna rozważenia. Atlas natomiast to uniwersalna, ponadczasowa elegancja z klasycznym chromowanym wykończeniem. Sprawdzi się więc zarówno w bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach. 

Wysoka jakość i nowoczesne technologie 

Modele z wykończeniem w kolorze chrom posiadają elektrolityczną powłokę Evershine®. Cechuje się ona wysoką trwałością i odpornością na zarysowania, a także łatwo ją wyczyścić. Dzięki temu baterie pozostają gładkie i lśniące przez lata. Warianty kolorowe, dostępne w kolekcji Ona, wykorzystują nowoczesną powłokę  Everlux® PVD. Dzięki technologii naparowywania próżniowego materiał nie ma skłonności do korozji, a jego kolor długo pozostaje nasycony i nie ściera się. Wykończenie to jest 10-krotnie bardziej odporne na zarysowania niż armatura chromowana, a także 2-krotnie od niego twardsze. 

Nowoczesne technologie zastosowane w bateriach to nie tylko trwałe, eleganckie wykończenia. Wszystkie baterie umywalkowe sztorcowe zostały wyposażone w technologię Cold Start. Polega ona na tym, że pozycja centralna uchwytu baterii otwiera przepływ wody zimnej, aby uzyskać ciepłą, należy przesunąć go w lewo. Jest to praktyczny sposób na oszczędzanie energii niezbędnej do podgrzania wody. Ważnym elementem każdej z baterii jest ceramiczna głowica – bardziej odporna na uszkodzenia i pokrycie kamieniem niż modele uszczelkowe. Rozwiązanie to pozwala na bardziej precyzyjne ustawienie strumienia wody. Wylewki baterii umywalkowych i bidetowych posiadają zintegrowane perlatory, które poprzez napowietrzanie strumienia zmniejszają zużycie wody. 

Komfort na pierwszym miejscu 

Nowoczesne baterie łazienkowe to elegancja, trwałość oraz wsparcie w codziennym oszczędzaniu wody i energii. Warto poznać ich możliwości, gdyż już dawno przestały być jedynie prostym elementem wyposażenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =