Ławki do parku miejskiego – żeliwne, betonowe a może stalowe? Które sprawdzą się najlepiej?

Miejskie parki to miejsca uwielbiane przez wszystkich mieszkańców i przyjezdnych. Nic dziwnego. W końcu to właśnie tam człowiek może odetchnąć pełną piersią wśród drzew, krzewów i kwiatów – z dala od szkodliwych spalin. Miejski park to niewątpliwie idealne miejsce na relaks. Jednak, aby odpoczynek wśród zieleni był w ogóle możliwy, najpierw muszą znaleźć się w nim specjalne ławki. Do wyboru jest kilka opcji. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej wadom i zaletom każdego z popularnych modeli tych wyjątkowych, zewnętrznych siedzeń.

Żeliwne ławki do parku miejskiego

Żeliwne ławki parkowe to obowiązkowy punkt na liście sprzętów, które powinny znaleźć się w miejskich zieleńcach. Wyróżniają się one solidną konstrukcją i tym, że łatwo jest utrzymać je w czystości. Dodatkowym atutem jest ich uniwersalny wygląd, który pasuje do większości rodzajów otoczenia. Niestety nie są one pozbawione również i wad. Jedną z nich jest chociażby spory ciężar, który może utrudniać umieszczenie sprzętu na swoim miejscu.

Betonowe ławki parkowe

Ławki do parku miejskiego wykonane z betonu są jednym z najbardziej popularnych rozwiązań. Zazwyczaj mają one kształt prostokąta lub kwadratu. Ich nogi zrobione są ze wspomnianego już materiału, a za siedziska i oparcie służą zwykle elementy drewniane. Takie ławki są bardzo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, a także na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Jakie posiadają wady? Niestety są one bardzo ciężkie. Sprawia to, że ich transport jest bardzo trudny i kosztowny.

Ławki do parku miejskiego ze stali

Stalowe ławki parkowe to kolejny ciekawy wybór na siedzisko w przestrzeni miejskiej. Do ich niewątpliwych zalet należy zaliczyć chociażby fakt, że są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ponadto wyróżniają się ładnym designem, który można dopasować do charakteru każdego parku. Należy jednak pamiętać, że ławka stalowa najlepiej sprawdzi się, gdy jej siedzisko i oparcie zostanie wykonane z elementów drewnianych. Sama stal może bowiem emitować nieprzyjemny chłód, który może przeszkadzać w odpoczynku.

Wciąż zastanawiasz się, jaki rodzaj ławek najlepiej sprawdzi się w parku w Twoim mieście? W takim razie koniecznie zapoznaj się z ofertą e-sklepu https://www.architekturaparkowa.pl/. Asortyment tego miejsca jest na tyle szeroki, że z pewnością znajdziesz w nim model idealny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =