Jakie panele podłogowe pasują do wnętrza w stylu skandynawskim?

Uwielbiasz naturalne, minimalistyczne wnętrza? Styl skandynawski ma wszystko, czego oczekujesz. Pomieszczenia urządzone w tym stylu można znaleźć w coraz większej liczbie polskich mieszkań. Nie ma w tym nic dziwnego — skandynawskie wnętrza doskonale łączą funkcjonalność z komfortem, wyjątkowym designem i przytulnym klimatem. W tym stylu urządzisz zarówno salon, jak i sypialnię, pokój młodzieżowy, gabinet, a nawet kuchnię! Sprawdź, jak wybrać panele podłogowe do pomieszczeń w stylu skandynawskim.

Panele podłogowe w stylu skandynawskim — jaki wzór wybrać?

By wybrać wzór i barwy paneli podłogowych w stylu skandynawskim, warto na początku dobrze poznać specyfikę tego trendu aranżacyjnego. To, co przede wszystkim wyróżnia urządzone w tym stylu wnętrza, to liczne zastosowania naturalnych materiałów, takich jak drewno, bawełna czy len. Faktury i wzory nawiązujące do tych materiałów przewijają się zarówno w podstawowych elementach wyposażenia, takich jak meble, drzwi, zasłony okienne czy futryny, jak i dekoracjach — figurkach, donicach, poduszkach czy ozdobnych pledach.

Aspektem tym warto sugerować się także podczas doboru paneli podłogowych. Do wnętrz skandynawskich doskonale pasują panele  o wzorze inspirowanym naturalnym rysunkiem drewna. Jeśli zależy Ci na autentycznym wyglądzie, wybierz egzemplarze z ciekawym, nieregularnym usłojeniem. W mniejszych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się panele podłogowe z lekko widocznym wzorem lub całkowicie gładkie — z nimi unikniesz wrażenia przytłoczenia aranżacji i stworzysz doskonałe tło dla mebli i dekoracji. Modele świetnie współgrające ze stylem skandynawskim znajdziesz na przykład w Galerii Wnętrz Domar — najlepsze panele Wrocław.

Jaki kolor paneli podłogowych do wnętrz w stylu skandynawskim?

Pomieszczenia w stylu skandynawskim to minimalistyczne, ale przytulne wnętrza. Charakterystyczna dla tego trendu jest dość ograniczona paleta barwna, bazująca na monochromatyzmie lub łagodnych, niekontrastowych połączeniach kolorów. Nie jest tajemnicą, że w pomieszczeniach w stylu skandynawskim króluje biel — najczęściej obecna jest na ścianach, sufitach, a także na podłogach. Panele podłogowe w kolorze białym stanowią idealne tło dla wszelkich elementów wyposażenia, bez wrażenia chaosu. Jasne kolory podłogi czynią pomieszczenie optycznie jaśniejszym i bardziej przestronnym — to doskonałe rozwiązanie dla pokojów o małym metrażu.

Jeśli wolisz klasyczne rozwiązania, postaw na panele podłogowe ze wzorem naturalnego drewna, zarówno pod kątem usłojenia, jak i koloru. Bogata oferta dostępnych wzorów pozwoli Ci wybierać spośród subtelnych i wyrazistych rysunków, a także ciepłych i chłodnych odcieni. Naturalne drewno uczyni pomieszczenie bardziej przytulnym, swojskim i autentycznym.

O czym pamiętać, wybierając panele podłogowe?

Podczas wyboru paneli podłogowych zwróć uwagę nie tylko na ich wygląd, lecz również parametry. Do najważniejszych z nich należy stopień odporności na ścieranie (oznaczany symbolem AC i cyfrą z zakresu od 1 do 5) oraz klasa użyteczności (oznaczenie dwucyfrowe, złożone z cyfr z zakresu od 1 do 3). Im wyższe cyfry, tym trwalszy jest materiał panelu. Do często użytkowanych pomieszczeń domu jednorodzinnego (salon, przedpokój, korytarz) można wybrać na przykład modele o parametrach AC3 i 22. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + dwanaście =