Jakie dokumenty są potrzebne do zaciągnięcia pożyczki?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem i nie są poradą inwestycyjną. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Rynek usług pozabankowych doświadcza dynamicznego rozwoju. Klienci doceniają przystępność procedur i możliwość elastycznego dostosowania warunków umowy do własnych potrzeb. Pożyczki prywatne przejmują coraz większy udział w rynku usług kierowanych do mikro i małych przedsiębiorstw. Dlatego dzisiaj zastanowimy się, jakie dokumenty należy przygotować w procesie ubiegania się o wsparcie finansowe. Zapraszamy do lektury.

Dokumenty do uzyskania pożyczki z zastawem

Prywatne biura pożyczkowe oferują przeważnie finansowanie z zabezpieczeniem. Taka forma umożliwia im rozszerzenie grona klientów o podmioty wykluczone z finansowania bankowego. Pożyczki pod zabezpieczenie (np. z zastawem na nieruchomości) spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych pożyczkobiorców. Ograniczają bowiem ilość formalności do niezbędnego minimum, skracając zarazem czas między wysłaniem wniosku a uzyskaniem transferu środków na konto.

Pierwszym krokiem staje się przesłanie internetowego formularza, gdzie podajemy podstawowe dane identyfikacyjne, oczekiwaną wysokość wsparcia i szacunkową wartość nieruchomości (w przypadku pożyczek z zastawem). Większość biur prywatnych będzie wymagać dodatkowej dokumentacji z wyceną przedmiotu zastawu od rzeczoznawcy majątkowego. Warto już zawczasu zaopatrzyć się w operat szacunkowy, co przyspieszy kalkulacje dotyczące maksymalnej wysokości pożyczki.

Niezbędnym dokumentem pozostaje także akt własności dla mieszkania, domu lub gruntu. Pożyczki pod zabezpieczenie są legalnym mechanizmem finansowania, który doczekał się licznych obwarowań prawnych. W sytuacji ustanowienia zastawu na nieruchomości pożyczkobiorca dostarcza dokumentację własnościową i umawia spotkanie u notariusza. Wpis do hipoteki w formie aktu notarialnego daje gwarancję bezpieczeństwa dla obu stron transakcji.

Finansowanie pozabankowe pozostaje wolne od wymagań w zakresie wkładu własnego lub żmudnej weryfikacji zdolności kredytowej wnioskodawcy. Zaświadczenia o dochodach skutecznie powstrzymywały przedsiębiorców z młodszym stażem przed otrzymaniem funduszy na inwestycje. Mechanizm zastawu na nieruchomości sprawia, że interesy wierzyciela zyskują skuteczne zabezpieczenie. To z kolei otwiera mu możliwość pozyskiwania klientów z grupy ryzyka dla banków.

Czy warto zaciągać pożyczkę z zastawem?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Pożyczki w formie hipoteki na nieruchomości są całkowicie bezpieczne pod względem formalnym. Należy jednak mieć pełną świadomość uprawnień wierzyciela. Jeśli przestaniemy spłacać dług (np. na skutek dalszego pogorszenia sytuacji majątkowej), musimy liczyć się z opcją zajęcia zastawionego majątku. Takie sytuacje pozostają natomiast ekstremalnie rzadkie. Firmy pożyczkowe wykazują się otwartością na negocjacje, nawet przy okresowych problemach z płatnościami.

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia serwisu Smartvest.pl, gdzie otrzymasz pożyczki personalizowane do Twoich potrzeb. Firma wspiera mikro i małe przedsiębiorstwa na drodze do wychodzenia z kryzysu lub finansowania inwestycji. Odwiedź stronę https://www.smartvest.pl/ – tutaj uzyskasz fundusze na dowolny cel, z pominięciem uciążliwych formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =