Jakie czynniki wpływają na efektywność depilacji laserowej?

Nie od dziś wiadomo, że depilacja laserowa jest najnowocześniejszą i najskuteczniejsza metoda, pozwalającą trwale usunąć niechciane owłosienie. W opinii wielu osób gładka i zadbana skóra znacznie wpływa na naszą atrakcyjność. Pomimo tego, że depilacja laserowa pozwala usunąć niemal wszystkie włosy i możemy ją wykonywać na całym ciele, to nie w każdym przypadku będzie ona tak samo skuteczna. W poniższym tekście wyjaśniamy jakie czynniki mają wpływ na skuteczność depilacji laserowej.

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle trudna. Nasz konsultant merytoryczny SilkTouch depilacja laserowa Lublin określa, że ilość zabiegów niezbędnych do trwałego usunięcia niechcianego owłosienia jest uzależniona od wspomnianych wyżej czynników. Depilacja laserowa jest zabiegiem, który należy wykonywać w serii. W zależności od predyspozycji osobniczych takich zabiegów powinno być od 6 do 10. Zdarzyć może się jednak tak, że niezbędne będzie wykonanie nieco większej liczby zabiegów, lub wykonywanie tzw. zabiegów przypominających. Zabiegi przypominające powinny być wykonywane raz lub dwa razy do roku. Pozwalają one na usunięcie włosów, które pomimo przeprowadzenia całej serii odrosły. Takie zjawisko nie jest spowodowane nieprawidłowym przeprowadzeniem zabiegu przez kosmetologa, a przez zmiany hormonalne lub przez to, że nasz organizm jest zdolny do regeneracji.

Co wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

Wiele osób twierdzi, że przeprowadzona u nich depilacja laserowa była mniej skuteczna niż u ich przyjaciółki, siostry czy mamy. Zastanawiają się, czy zabieg na pewno został przeprowadzony we właściwy sposób. Nie wiedzą, że to nie sposób przeprowadzenia zabiegu mógł być powodem mniejszej skuteczności depilacji u nich niż u innych kobiet. Poniżej przedstawiamy najważniejsze czynniki, które decydują o skuteczności depilacji laserowej.

Kolor włosów

Kolor włosów jest jednym z najważniejszych czynników. Aby zrozumieć, dlaczego jest on tak ważny, warto poznać mechanizm działania depilacji laserowej. Podczas przeprowadzania zabiegu, wiązka lasera dociera do melaniny, czyli barwnika, który znajduje się we włosie. Po pochłonięciu przez melaninę wiązki lasera jest ona zamieniana na ciepło, które pozwala uszkodzić cebulki włosów. Im włosy są ciemniejsze, tym więcej melaniny się w nich znajduje. W przypadku jasnych włosów wiązka lasera może nie zostać pochłonięta, a jedynie odbita. Zatem im ciemniejsze mamy włosy, tym zabieg będzie skuteczniejszy.

Kolor skóry

Melanina znajduje się nie tylko we włosach, ale również w skórze. To ona decyduje o tym, jaką mamy karnację. W przypadku depilacji laserowej większą skutecznością mogą się cieszyć osoby z jasną skórą. Podczas zabiegu część wiązki lasera pochłonie melanina znajdująca się w skórze, a część melanina znajdująca się we włosach. W przypadku skóry o średnio ciemnym odcieniu zabieg będzie mniej skuteczny niż w przypadku osób o jasnej karnacji. Jeśli jednak odcień skóry jest zbyt ciemny, należy zrezygnować z wykonania depilacji, ponieważ może dojść do poparzenia.

Grubość włosów

Wbrew pozorom to nie cienkie włosy łatwiej wydepilować, a grube. Grubsze włosy mają grubszą łodygę włosa, przez którą zostanie dostarczona wiązka lasera do cebulek, które zostaną uszkodzone. Nie jest to jednak tak istotny czynnik jak kolor naszych włosów czy kolor skóry.

Zdolność organizmu do regeneracji

Jak już wcześniej wspomniano, również zdolność organizmu do regeneracji może mieć wpływ na skuteczność depilacji laserowej. Jest ona wtedy znacznie niższa. Podczas przeprowadzania serii zabiegów depilacji laserowej może się wydawać, że włosy nie odrastają i mamy problem z głowy. Po upływie roku lub kilku lat od wykonania serii może się jednak okazać, że pojedyncze włoski zaczynają odrastać. Niestety na to zjawisko nie mamy żadnego wpływu. Włosy, a właściwie ich cebulki, podobnie jak uszkodzona skóra mogą się zregenerować. Jedynym skutecznym sposobem na poradzenie sobie z tym czynnikiem są wyżej wspomniane zabiegi przypominające.

Czynników wpływających na skuteczność depilacji laserowej nie ma zbyt dużo. Przed rozpoczęciem serii zabiegów warto jednak je poznać, aby nie zniechęcić się, jeśli w naszym przypadku potrzebne będzie przeprowadzenie większej ilości zabiegów. Warto jednak pamiętać, że zadanie sobie tego trudu będzie się opłacać, ponieważ w przyszłości będziemy mogli się cieszyć piękną i gładką skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + dwadzieścia =