Jaka przecinarka plazmowa będzie najlepsza?

Cięcie plazmowe to technologia, która pozwala na szybkie i precyzyjne przycinanie elementów wykonanych ze stali i aluminium. Aby było efektywne i wydajne, konieczne jest wybór odpowiedniego sprzętu. Chcesz wiedzieć, jaka przecinarka plazmowa sprawdzi się najlepiej? Oto garść wskazówek, dzięki którym wybierzesz najlepsze urządzenie.

Czym kierować się przy wyborze przecinarki plazmowej?

Wybór przecinarek plazmowych jest ogromny, a każde urządzenie wyróżnia się określonymi cechami. Sprawdź, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, wybierając narzędzie.

1. Prąd cięcia

Parametr jest wyznacznikiem mocy przecinarki, który decyduje o prędkości cięcia i maksymalnej grubości materiału, jaki można przecinać. Im amperaż jest większy, tym sprzęt będzie wydajniejszy.

2. Cykl pracy

Określa procentowy udział czasu pracy oraz odpoczynku urządzenia w 10-minutowym odcinku. Dłuższy cykl pracy oznacza, że przecinarka plazmowa może pracować więcej czasu bez przestoju.

3. Maksymalna grubość cięcia

Ta cecha jest istotna ze względu na zastosowanie urządzenia do konkretnego zadania. Inne parametry są wymagane do cięcia stali miękkiej, odmienne do aluminium.

4. Parametry gazu

Jeśli urządzenie wykorzystuje gaz o wysokim ciśnieniu, strumień plazmy będzie miał większą moc. Optymalną wartością jest ta od 4 do 7 barów.

5. Gwarancja

W przypadku ewentualnego uszkodzenia przecinarki plazmowej niezwykle jest ważne, aby można było urządzenie szybko i sprawnie naprawić. Dlatego warto zwrócić uwagę na okres gwarancji i serwis.

Jaką przecinarkę plazmową wybrać?

Dopasowanie odpowiedniej przecinarki plazmowej pozwala na efektywną pracę i szybsze wykonywanie cięcia. Jeśli wybierzesz niezawodne i solidne urządzenie, będziesz cieszyć się narzędziem przez długi czas. Strzałem w dziesiątkę będą modele, które mają czytelny cyfrowy wyświetlacz, umożliwiający dokładną regulację sprzętu. Takie urządzenia można znaleźć między innymi w ofercie e-sklepu hurtownia-ekod.pl/21-przecinarki-plazmowe. Przecinarki posiadają układ chłodzenia wentylatorem, co zdecydowanie zwiększa wydajność narzędzia. Ponadto są wyposażone w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − siedem =