Jak wybrać nożyczki fryzjerskie? Poznaj nasze porady

Trudno jest sobie wyobrazić pracę fryzjera bez odpowiednio dobranych nożyczek. Są one nieodłącznym atrybutem każdego salonu fryzjerskiego, a jednocześnie podstawowym narzędziem jego pracowników. Codziennie stosowane przez wiele godzin, muszą być dopasowane do dłoni i wygodne w użytkowaniu. Jak zatem wybrać najlepsze nożyczki fryzjerskie? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz artykuł, a znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Co wyróżnia nożyczki fryzjerskie?

Nie wiesz, czym się różnią profesjonalne nożyczki od tych zwykłych, przeznaczonych np. do cięcia papieru? Te pierwsze muszą być przede wszystkim ostrzejsze, gdyż tylko wtedy zagwarantują gładkie cięcie włosów. W przeciwnym wypadku końcówki mogłyby zostać poszarpane, co wpłynęłoby na znaczne osłabienie kondycji ścinanych włosów oraz ich ostateczny wygląd.

Jak wybrać odpowiednie nożyczki fryzjerskie?

Nawet najlepsze i najwyższej jakości nożyczki fryzjerskie mogą nie spełnić Twoich oczekiwań, gdy będą źle dobrane. Dlatego też jedną z podstawowych kwestii, na którą musisz zwrócić uwagę, jest ich rozmiar. Parametr ten powinien być dopasowany do wielkości Twojej dłoni. W przypadku kobiet najlepszym rozwiązaniem okazują się modele w rozmiarze 5,0 i 5,5, mężczyźni zaś sięgają po rozmiar 6,5, a nawet większy.

Jednak rozmiar to nie wszystko – duże znaczenie ma również rodzaj nożyczek. Możesz wybierać spośród modeli klasycznych, offsetowych czy też tych przeznaczonych dla osób leworęcznych. W każdym salonie z całą pewnością przydadzą się także degażówki, czyli nożyczki służące do degażowania, a więc przerzedzania włosów z wykorzystaniem specjalnej techniki fryzjerskiej. Odpowiednie narzędzie znajdziesz w ofercie wielu sklepów i hurtowni z zaopatrzeniem fryzjerskim, a jednym z nich jest https://hurtowniafryzjerska24.pl/. Szeroki wybór różnorodnych produktów, profesjonalizm oraz korzystne ceny sprawiają, że warto przyjrzeć się bliżej ofercie tego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 6 =