Jak dobrać rozmiar ramy do obrazu?

Obrazy w naszych wnętrzach to nie tylko element dekoracyjny, ale także sposób na to, by wprowadzić do pomieszczenia przytulnego, podniosłego charakteru. Jednocześnie ich wydźwięk powinien być potęgowany przez odpowiednio dobraną ramę, która dodatkowo nasze obrazy będzie skutecznie zabezpieczać. By jednak mogła spełniać ona swoją rolę, powinna zostać perfekcyjnie dobrana do obrazu pod względem wymiaru. Na co więc musimy zwrócić uwagę?

Dlaczego rama musi być perfekcyjnie dobrana pod względem rozmiaru?

Ramka do obrazu to nie tylko jego ozdoba, ale także element, który go chroni i zabezpiecza. W tym momencie jeszcze bardziej uwidacznia się konieczność jej odpowiedniego dobrania pod względem rozmiaru. Zbyt mała ramka nie będzie w stanie objąć brzegów obrazu, a „wciskanie” go na siłę, może doprowadzić jedynie do jego zniszczenia. Z kolei zbyt duża rama do obrazu, nie będzie w stanie utrzymać go w odpowiednim miejscu, a także w stabilnej pozycji. Przemieszczanie się obrazu i obijanie o brzegi ramy, również może spowodować uszkodzenia, które ciężko będzie naprawić. Właśnie z tego powodu, powinniśmy się zastanowić jak dobrać ramę do obrazu, by idealnie się ona do niego dopasowała.

Jak dobrać rozmiar ramy do obrazu?

Zastanawiając się jak dobrać rozmiar ramy do obrazu, tak naprawdę nie mamy zbyt skomplikowanego zadania. Okazuje się, że wiele ram produkowanych jest z uwzględnieniem maksymalnie standardowych wymiarów, dzięki czemu dopasują się one do większości obrazów. Do najpopularniejszych wymiarów bez wątpienia można zaliczyć:

  • 50×60 centymetrów;
  • 60×70 centymetrów;
  • 70×90 centymetrów.

Oczywiście wyżej przedstawione wymiary tyczą się głównie obrazów o większych gabarytach. Jednak w sprzedaży dostępne są także znacznie mniejsze ramki, które świetnie dopasują się do małych obrazów. Podsumowując, przed wyborem konkretnej ramy, musimy poznać dokładne wymiary samego obrazu. W razie czego, możemy zabrać go ze sobą do sklepu, by dobranie ramy było jeszcze efektywniejsze i łatwiejsze. Specjaliści pomogą zdjąć wymiary obrazu, a następnie zaproponują szereg różnorodnych ram, które mogą się do niego dopasować.

Jak dobrać rozmiar ramy do obrazu o niestandardowych wymiarach?

Może zdarzyć się tak, że nasz obraz nie wpisuje się w utarte schematy, jeśli chodzi o jego rozmiar. Być może zdecydowaliśmy się na dzieło, które jest dość fantazyjne i nie dopasuje się pod względem wymiarów do standardowych ram. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Otóż skorzystajmy z unikalnej oferty jaką są ramy na wymiarZostaną one przygotowane przez specjalistów w dokładnie taki sposób, by dopasowały się one perfekcyjnie do każdego obrazu, nawet takiego, którego wymiary daleko odbiegają od normy. Co więcej, ramka na wymiar może zostać zaprojektowana zgodnie z naszymi oczekiwaniami i wizją, by stanowiła jeden z najpiękniejszych elementów dekoracyjnych każdego obrazu. Jeśli więc mamy tego typu „problem” z obrazem o wymiarach niestandardowych, to warto oddać go w ręce profesjonalistów, którzy stworzą dla niego idealną ramę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + piętnaście =