Hokery w nowoczesnych wnętrzach

Kiedy dążymy chcemy stworzyć niezwykłe, designerskie wnętrze swojej jadalni lub baru, szukamy innowacyjnych rozwiązań i nieszablonowych pomysłów. Do nowoczesnych, skandynawskich lub industrialnych wnętrz można wkomponować hokery jako stylowy, a jednocześnie funkcjonalny dodatek.

Hoker, czyli … stołek!

Na polskim rynku nazwa hoker rozpowszechniła się stosunkowo niedawno. Ten niezwykle popularny mebel, niemal nieodłączny w lokalach i restauracjach, bywa również określany jako stołek barowy. Mebel ten rozpowszechnił się w połowie dwudziestego wieku, a obecnie jest popularny na całym świecie, w wielu różnych wariantach. W zależności od aranżacji, można więc dobrać model, który dopełni naszą przestrzeń i doda jej uroku.

Na rynku dostępne są hokery wysokie i niskie, z regulacją lub bez, proste lub z oparciem. Siedzisko występuje zwykle w klasycznym, okrągłym kształcie lub jest kwadratowe, tapicerowane ekoskórą, tkaniną poliestrową lub surowe, drewniane oraz metalowe. Te ostatnie modele, utrzymane w stylistyce loft, są obecnie najczęściej poszukiwanymi wśród stołków barowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się hokery w całości wykonane z aluminium oraz polipropylenu (popularnie zwanego PP).

hokery

Przy wyborze należy też zwrócić uwagę na podstawę – jeśli lubimy spędzać długie wieczory ze znajomymi i przyjaciółmi, warto zainwestować w hoker z regulowanym podnóżkiem i oparciem, co zdecydowanie podnosi jakość użytkowania. Są też modele z designerskim stelażem, będącym połączeniem metalu i drewna oraz w wersji tradycyjnej – na jednej, prostej, chromowanej nóżce.

Hoker to mebel, który podbija współczesne meblarstwo i gości nie tylko w gwarnych miejskich restauracjach, ale również w zaciszu domowej jadalni. Wykorzystanie stołka barowego jako elementu aranżacji wnętrza jest zawsze przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Hokery sprawdzają się nie tylko jako wygodne krzesła, ale przede wszystkim jako niebanalna ozdoba, która wiele mówi o gustach i osobowości właścicieli danej przestrzeni.

Komentarze do “Hokery w nowoczesnych wnętrzach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 19 =