Czy retinol naprawdę działa?

Retinol to aktywna postać witaminy A, często nazywany „witaminą młodości” ze względu na swoje przeciwstarzeniowe działanie. Stosuje się go także przy leczeniu trądziku oraz do usuwania przebarwień pozapalnych i posłonecznych. Można go używać w domu samodzielnie, albo w wyższych stężeniach w gabinecie pod profesjonalnym okiem kosmetologa.

Co daje stosowanie retinolu?

Witamina A jest niezbędna dla zdrowia – bierze udział w podziałach komórkowych, wspomaga gojenie, odpowiada za prawidłową syntezę hormonów, jest składnikiem czerwieni wzrokowej. Z wiekiem organizm wytwarza coraz mniejsze ilości witaminy A, co widać m.in. po skórze – staje się ona suchsza, bardziej wiotka, podatna na przebarwienia. Stosowanie retinolu pomaga uporać się z tymi niepożądanymi efektami, jednak do kuracji należy podejść odpowiedzialnie – zbyt wysokie stężenie lub nieodpowiednia formuła może podrażnić skórę.

Retinol, ze względu na swoją wysoką aktywność,  powinno się stosować w niewielkich stężeniach. Na początek kuracji zaleca się kremy zawierające 0,1-0,3% retinolu lub mniej, a kiedy skóra się już przyzwyczai do jego działania, można sięgnąć po wyższe stężenie. Jeśli po nałożeniu kremu z retinolem wystąpi podrażnienie, koniecznie należy zmniejszyć częstotliwość nakładania kosmetyku albo sięgnąć po preparat o niższym stężeniu. Regularne stosowanie kremu z retinolem daje bardzo dobre efekty – zmarszczki się spłycają, skóra się zagęszcza i zyskuje większą elastyczność, udaje się przywrócić jednolity odcień cery, a zmiany trądzikowe i przebarwienia znikają. Efekty widać po ok. 3 miesiącach regularnego stosowania.

 

Jak wybrać właściwy krem?

Retinol na twarz poleca się przy skórze z widocznymi oznakami starzenia, zmianami trądzikowymi, przebarwieniami i innymi niedoskonałościami cery. Na stronie sklep.nanili.pl można zamówić krem z różnymi stężeniami retinolu, co zapewnia indywidualne podejście do problemów skórnych. Dostępny w ofercie Nanili krem Retino Complex Therapy Cream 0.1 poleca się osobom o cerze wrażliwej i delikatnej oraz jako przygotowanie do terapii z użyciem retinolu w wyższym stężeniu. Po wcześniejszym przygotowaniu niższym stężeniem oraz na skórę grubszą i tłustszą można nakładać krem Retino Complex Therapy Cream 0.3 Forte.

Ze względu na to, że retinol zwiększa wrażliwość skóry na słońce, kurację powinno się uzupełnić kremem przeciwsłonecznym z filtrem SPF. Retinol powinno się aplikować na skórę twarzy, szyi i dekoltu raz lub dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Nakładając krem należy omijać okolice oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =