Czy firmy w Polsce były gotowe na wejście KSeF?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) miał pierwotnie obowiązywać od 1 lipca 2024 roku. Jednakże, ze względu na wykryte błędy w systemie, jego wdrożenie zostało przesunięte na bliżej nieokreślony termin. Jednak czy polskie firmy były na to gotowe? Sprawdź.

Czy polskie firmy był gotowe na wejście KSeF?

Badania pokazują, że poziom przygotowania firm do KSeF pozostawia wiele do życzenia. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Grant Thornton przez firmę Biostat wynika, że:

  • 20% firm było w pełni przygotowanych do wprowadzenia KSeF.
  • 25% firm oceniało swój stopień przygotowania jako „dobry”.
  • 29% firm było gotowych na uruchomienie KSeF w niewielkim stopniu.
  • 4% firm oceniło swój stopień przygotowania jako „bardzo słaby”.
  • 7% firm w ogóle nie rozpoczęło przygotowań do KSeF.

Co to oznacza dla firm?

Przesunięcie terminu wdrożenia KSeF to dla firm czas na nadrobienie zaległości i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Firmy, które nie są jeszcze gotowe na KSeF, powinny:

  • Dokonać oceny swojego obecnego stanu przygotowania
  • Wybrać odpowiednie oprogramowanie do wystawiania i odbioru faktur w formacie KSeF
  • Skorzystać ze szkolenia KSeF, by w razie potrzeby móc działać w nowych warunkach bez przeszkód

Szkolenia KSeF – gdzie ich szukać?

Ważnym elementem przygotowania do wdrożenia jest przeszkolenie pracowników. Szkolenia KSeF pomogą pracownikom zrozumieć zasady działania KSeF i nauczyć się obsługiwać system. Gdzie szukać takich szkoleń?

Szkolenia KSeF oferowane przez Centrum Verte to rozwiązanie Twoich problemów. Kursy dostosowane są do potrzeb różnych firm. Szkolenia prowadzą doświadczeni eksperci, którzy dzielą się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale i praktyczną, co zdecydowanie upraszcza zrozumienie wszystkich niuansów obsługi systemu.

Podsumowanie

KSeF to nowy system, który będzie miał duży wpływ na sposób wystawiania i odbierania faktur przez firmy. Mimo przesunięcia terminu wdrożenia, firmy nie mogą zwlekać z przygotowaniami.

Centrum Verte może pomóc Ci w szybkiej i bezproblemowej integracji. Oferujemy kompleksowe szkolenia KSeF, które nie tylko objaśniają czym jest KSeF, ale również przygotowują firmy do wdrożenia i obsługi oprogramowania.

To bardzo ważne z punktu widzenia funkcjonowania firmy, ponieważ obrót dokumentacją jest czymś niezbędnym do prowadzenia działalności. Każdy przestój może oznaczać problemy z punktu widzenia finansów, jak i wizerunku, ponieważ gdy inne firmy będą sprawnie poruszać się po meandrach nowego systemu, Twoja może stanąć w miejscu, co narazi ją na kłopoty. Przygotuj się na wdrożenie KSeF, masz jeszcze na to czas, a ze szkoleniami od Centrum Verte zrobisz to szybko i bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =