Aranżacja salonu – pomysły jak łatwo odświeżyć wnętrze domu

Salon niekiedy stanowi serce całego domu. To najczęściej w nim przyjmujemy gości, relaksujemy się z książką lub po prostu leniuchujemy na kanapie. Jako, że salon jest jednym z głównych pomieszczeń w mieszkaniu warto przyłożyć wagę do jego wystroju, aby stworzyć atmosferę sprzyjającą odprężeniu i umilić czas przebywania w nim. Raz na jakiś czas warto wprowadzić w salonie kilka zmian, które nadadzą świeżości całej aranżacji i pozwolą na nowo zakochać się w pomieszczeniu. W poniższym artykule prezentujemy kilka ciekawych propozycji, które pomogą Ci odświeżyć salon bez ogromnych nakładów finansowych.

Upiększ swoje meble

Wymiana mebli to przedsięwzięcie wiążące się z dość dużymi kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Zakup nowego wyposażenia to często wydatek rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Na szczęście, aby Twój salon nabrał nowego wydźwięku, nie musisz inwestować w nowe – możesz upiększyć swoje stare meble.

Czasem wystarczy poddać renowacji posiadany sprzęt, aby tchnąć w niego nowe życie. Odrestaurowane meble nadadzą wnętrzu nowego blasku, który zniknął wraz z upływem lat. Często wystarczy jedynie odświeżenie koloru lub zmiana tapicerki, aby mebel zmienił się nie do poznania – stwarza to nieskończone możliwości aranżacyjne do naszego salonu, gdyż jedyne ograniczenie stanowi nasza wyobraźnia.

Zadbaj o kolorystykę i dodatki

Czasem wystarczą drobne zmiany kolorystyczne, aby wnętrze zaczęło na nowo tętnić życiem. Obecnie prym wiodą stonowane kolory, które są domeną nowocześnie urządzonych salonów. Wszelkie odcienie bieli, szarości a także beży, świetnie sprawdzą się na ścianach i wprowadzą do salonu nutkę modernizmu. Zastosowanie tak uniwersalnej palety barw otworzy ciekawe możliwości aranżacyjne, ponieważ łatwo będzie dopasować dodatki i akcesoria. Idąc w zgodzie z obecnymi trendami można się pokusić o styl eklektyczny – czyli łączący ze sobą dwa różne nurty aranżacyjne. W ten sposób, można do obecnego stylu wnętrza dołożyć dodatki utrzymane w innym, tworząc przy tym modną i nowoczesną aranżację salonu.

Nowa aranżacja salonu

Jak wynika z powyższego artykułu, czasem wystarczą jedynie drobne zmiany w ustawieniu lub kolorystyce pomieszczenia, aby całość nabrała nowego brzmienia. Nie należy także zapominać o dodatkach, które możemy dobierać według naszego uznania. Nowocześnie urządzone salony nie trzymają się ściśle reguł aranżacyjnych, dlatego ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Po więcej ciekawych porad wnętrzarskich zapraszamy na paperia.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =