4 niezbędne kosmetyki pielęgnacyjne dla każdego typu cery

Każda cera ma swoją własną specyfikę, problemy i potrzeby, pod które warto dobierać kosmetyki pielęgnacyjne dla jak najlepszych efektów. Są jednak takie produkty, po które zaleca się sięgać niezależnie od typu cery, w tym na przykład kosmetyki nawilżające potrzebne dla każdej skóry. Jakich produktów nie można pominąć podczas pielęgnacji? Oto cztery z nich.

Krem nawilżający do skóry twarzy

Każda skóra niezależnie od wieku czy rodzaju wymaga regularnego, codziennego nawilżania. Bez niego nie sposób właściwie dbać o jej kondycję – skóra pod pływem wielu czynników, w tym nawet mycia czy słońca, regularnie traci nawilżenie, co odbija się na jej elastyczności, kolorycie i ogólnej kondycji.

Krem nawilżający do suchej skóry to intuicyjny wybór. Warto jednak pamiętać, że jest on niezbędny również dla cery tłustej czy trądzikowej. Nadmiar sebum produkowanego przez skórę wcale nie świadczy o odpowiednim nawilżeniu – może to być wręcz oznaka przesuszenia!

Nawilżający i odżywczy krem pod oczy

Czy wiesz, że pod oczami skóra jest znacznie cieńsza i wrażliwsza niż w innych rejonach twarzy? To rejon, który wymaga szczególnej pielęgnacji, i to również w młodym wieku. To właśnie pod oczami najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki. W tym miejscu jest bardzo niewiele gruczołów łojowych, przez co cera pod oczami szybko traci nawilżenie i jest podatna na przesuszenie.

Nie należy pomijać nakładania kremu pod oczy podczas codziennej pielęgnacji cery. Nie zaleca się również stosowania uniwersalnego kremu nawilżającego w tych rejonach twarzy – skóra pod oczami jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na podrażnienia. Kosmetyki na skórę pod oczami posiadają delikatny skład i odpowiednią kompozycję składników odżywczych.

Krem lub inny kosmetyk z filtrem UV

Po kosmetyki z filtrem UV sięga się zwykle latem, podczas upałów. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że to podczas innych pór roku, codziennych spacerów, podróży do pracy czy nawet spotkań ze znajomymi słońce ma znacznie więcej okazji na dotarcie do skóry. Niestety, nie ma ono na nią dobrego wpływu. Szkodliwe promieniowanie osłabia i osusza cerę, zmniejsza jej elastyczność, przyczynia się do powstawania zmarszczek i przebarwień.

Chcąc dbać o dobrą kondycję skóry, warto stosować kosmetyki z filtrem UV na co dzień. Takie produkty to nie tylko tłuste kremy, ale i lekkie kosmetyki do twarzy, które szybko się wchłaniają, nie pozostawiają tłustej powłoki na skórze i świetnie nadają się pod codzienny makijaż.

Peelingi chemiczne lub mechaniczne

Podstawą pielęgnacji skóry jest regularne złuszczanie martwego naskórka. Dzięki niemu cera odzyskuje swój zdrowy blask, a nawet wyrównany koloryt. Złuszczanie nie powinno być jednak powtarzane zbyt często, żeby nie przyczynić się do podrażnień. Zaleca się nakładać na skórę twarzy peeling średnio raz w tygodniu. Zaniedbanie tego zabiegu może prowadzić do nieestetycznie łuszczących się białych płatków skóry.

Do wyboru masz dwa rodzaje peelingów: chemiczne oraz mechaniczne. Peelingi mechaniczne zawierają cząsteczki trące, małe grudki, które podczas pocierania ścierają ze skóry martwy naskórek. Dla skóry wrażliwej, u której tarcie mogłoby wywołać podrażnienia, lepszym wyborem będzie peeling chemiczny nazywany również enzymatycznym. Nie zawiera on cząsteczek trących, za to zmiękcza i ściąga martwy naskórek przez wysoką zawartość substancji czynnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =