Uszkodzony hydromotor w koparce lub innej maszynie niemal zawsze oznacza dla firmy olbrzymie kłopoty – wymuszony przestój, zmianę planów i dodatkowe wydatki w bieżącym budżecie. Jednak skutki awarii silnika hydraulicznego mogą być zdecydowanie mniej dotkliwe, a dobrym wyjściem z sytuacji może być regeneracja hydromotoru. Kiedy regeneracja silnika hydraulicznego jest dobrym rozwiązaniem i dlaczego warto wówczas odnowić hydromotor?
Na czym polega regeneracja hydromotoru?
Jak informują eksperci firmy BANAT regeneracja hydromotoru to proces, który ma na celu przywrócenie jego pełnej sprawności i wydajności po usterce. Proces ten obejmuje dokładną diagnozę stanu silnika hydraulicznego i wszystkich budujących go komponentów, identyfikację zużytych lub uszkodzonych części oraz ich wymianę bądź naprawę. BANAT to renomowany serwis oferujący kompleksowe naprawy maszyn budowlanych i zamontowanych w nich podzespołów hydraulicznych, a profesjonalna regeneracja hydromotorów jest jedną z wyspecjalizowanych usług, które świadczy na terenie całego kraju. Regeneracja silnika hydraulicznego prowadzona przez BANAT obejmuje również precyzyjne czyszczenie komponentów hydromotoru, sprawdzenie szczelności komór roboczych, kontrolę i ewentualną korektę ustawień hydraulicznych. Regeneracja hydromotoru wymaga następnie weryfikacji, dlatego BANAT (https://banat.pl/) przeprowadza w swojej stacji diagnostycznej szereg testów, które potwierdzają skuteczne odnowienie silnika i przywrócenie mu pożądanych parametrów pracy.
Kiedy warto wykonać regenerację silnika hydraulicznego?
Regeneracja hydromotoru jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zakup nowego silnika i wymiana starego nie są możliwe. Koszt nowego silnika hydraulicznego bywa niekiedy tak dużym obciążeniem, że warto rozważyć opcję jego odnowy. Regeneracja hydromotoru jest tańsza, a często również mniej czasochłonna. Zdarzają się też przypadki, gdy regeneracja silnika hydraulicznego jest jedynym dostępnym rozwiązaniem, ponieważ dany model podzespołu wyszedł z produkcji lub jest niedostępny do zakupu. Regeneracja hydromotoru to wówczas jedyny sposób na możliwie szybkie uruchomienie maszyny i uniknięcie kosztów jej przestoju. Z regeneracji hydromotorów warto też korzystać, aby zwiększyć wydajność silnika, poprawić jego osiągi, a także zminimalizować ryzyko awarii w przypadku intensywnie eksploatowanej lub wysłużonej już maszyny. Regeneracja hydromotoru pozwala mechanikom dokładnie ocenić stan silnika i wyeliminować wszystkie potencjalne zarzewia awarii nim ta się wydarzy i sparaliżuje budowę czy prace remontowe.
Jakie zalety ma regeneracja hydromotoru?
Regeneracja hydromotorów dla wielu firm jest atrakcyjną praktyką przede wszystkim z powodu oszczędności, jakie zapewnia. Środki na odnowienie silnika zdecydowanie łatwiej jest zdobyć niż spore kwoty związane z zakupem nowego silnika. Odnowienie hydromotoru jest więc dobrym sposobem na szybki powrót maszyny do pracy bez nadmiernego obciążania budżetu i niepotrzebnej zwłoki. Regeneracja hydromotoru pozwala ponadto przywrócić pierwotną wydajność silnika, ale także przedłużyć jego żywotność i zwiększyć jego wytrzymałość. Regeneracja silnika hydraulicznego zapobiega więc również nadchodzącym awariom.