Sypialnia w kolorach jesiennych – najlepsze pomysły

Wraz z nadejściem jesieni mamy ochotę stworzyć bardziej przytulny nastrój w mieszkaniu, w czym mogą pomóc nam odpowiednie kolory i dodatki. Warto przygotować się na długie i chłodne wieczory, tak aby czas spędzony w domowym zaciszu był przyjemny i relaksujący. Szczególną uwagę należy poświęcić sypialni. Dekorator wnętrza zaleci nam wprowadzenie do niej więcej ciepła, które zapewni wyciszenie, a jednocześnie bezpieczną strefę. W jaki sposób można to zrobić?

Pomysły na jesienną sypialnię

Wraz z końcem lata odchodzimy od delikatnych pasteli na rzecz bardziej wyrazistych, a przy tym ciepłych kolorów. W przypadku sypialni najlepiej sprawdzą się te inspirowane naturą. Warto zatem rozejrzeć się jakie barwy otaczają nas w lesie. Z pewnością będzie to brąz, oliwkowy, odcienie żółtego, rudy oraz bordowy. Można wybrać swój ulubiony lub kilka z nich i przenieść je na różnego rodzaju dodatki lub pościel. Za pomocą dekoracji zaznaczymy nową porę roku. Takie kolory z pewnością wprawią nas w dobry humor i ułatwią odprężenie.

Osoby, które mają ochotę pójść o krok dalej mogą zdecydować się na przemalowanie jednej ściany lub całej sypialni. Jeśli jednak nie chcemy wprowadzać aż tak daleko idących zmian, dekorator wnętrz zaleci wprowadzenie nowych dodatków. Zdecydowanie warto sięgnąć po tekstylia w jesiennych kolorach. Postawmy na grube koce wykonane z miękkich materiałów, dekoracyjne poduszki i ciepłą narzutę.

W jaki sposób można jeszcze odmienić aranżację?

Znakomitym dodatkiem do sypialni w jesiennym stylu będzie wełniany dywan. Tego typu akcesoria sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej przytulne i wizualnie ocieplone. Jeśli w pomieszczeniu dominują jasne kolory warto zdecydować się na dywan w bardziej wyrazistym odcieniu, np. bordowym lub musztardowym. Oprócz tego sprawdzą się takie dodatki jak wazony czy świece. Można też postawić na kompozycje z jesiennych kwiatów lub liści.

Zapraszamy do współpracy: ISON – dekorator wnętrz Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 11 =