Pracujesz w Holandii? Zabezpiecz się przed nagłymi wydatkami

Polacy wyjeżdżają do Holandii głównie ze względu na atrakcyjne zarobki i wiele dostępnych miejsc pracy w różnych branżach. Dochody uzyskiwane w Holandii są wyższe niż w Polsce, a ponadto wypłacane w mocniejszej walucie. Wielu wyjeżdża za granicę, żeby utrzymać rodzinę i zapewnić bliskim życie na wysokim poziomie. Warto jednak wiedzieć, jak zabezpieczyć finanse przed nagłymi i nieprzewidzianymi wydatkami, które mogą mocno nadwyrężać budżet. Co w Holandii jest tak kosztowną usługą? Przede wszystkim konsultacja i wsparcie prawnika w razie konfliktu lub wypadku.

Koszt jednorazowej konsultacji z adwokatem w Holandii potrafi być bardzo wysoki: może nawet kilkunastokrotnie przekraczać stawki polskich prawników. Warto przy tym pamiętać, że właściwie nie sposób przygotować się na sytuację, w której takie wsparcie będzie potrzebne, ponieważ trudno ją przewidzieć. Wypadki i konflikty zdarzają się zupełnie bez zapowiedzi i mogą obciążać budżet, nawet całkowicie pozbawiając rodziny wieloletnich oszczędności, zwłaszcza jeśli jednorazowa konsultacja z prawnikiem nie wystarczy.

Ubezpieczenie pomoc prawna Holandia to oferta wsparcia adwokata bez żadnych dodatkowych kosztów, zawsze kiedy jest to potrzebne. Dla utrzymania ważności polisy niezbędne jest jedynie opłacanie stałej, niskiej stawki miesięcznej. Ten nieduży i regularny wydatek staje się zabezpieczeniem przed koniecznością wydania znacznie większych sum na przykład podczas konfliktu z pracodawcą albo w razie wypadku drogowego.

Na czym polega pomoc prawna w Holandii?

Ubezpieczenie pomocy prawnej to oferta skierowana bezpośrednio do Polaków mieszkających i pracujących w Holandii. Koszty ubezpieczenia są obliczone tak, aby każdy Polak mógł zmieścić je w swoim budżecie i zabezpieczyć w ten sposób własne finanse. Regularne opłacanie składek to możliwość kontaktu z prawnikiem bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat. W razie potrzeby skorzystania ze wsparcia adwokata wystarczy skontaktować się z holenderską firmą ubezpieczeniową i umówić dogodny termin konsultacji.

Co ważne, firma oferująca ubezpieczenia dla Polaków umożliwia kontakt z obsługą i adwokatem w języku polskim. To znacznie ułatwia porozumienie się, które jest kluczowe do pomyślnego załatwienia właściwie każdego rodzaju konfliktu pomiędzy dwoma stronami. Polskojęzyczna obsługa to także znacznie mniej stresu związanego z barierą językową, nieporozumieniami czy trudnościami w klarownym sformułowaniu własnych opinii. Stres zwykle i tak towarzyszy sytuacjom, w których korzysta się ze wsparcia adwokata, dlatego nie warto utrudniać sobie wizyty u prawnika.

W jakich sytuacjach ubezpieczenie pomocy prawnej okazuje się naprawdę niezbędne? Przede wszystkim przy różnego rodzaju konfliktach związanych między innymi z wynajmem lub kupnem nieruchomości czy innych dóbr materialnych, jak na przykład samochodu, z prawem pracy, w tym niejasnościami co do wynagrodzenia czy zasad zatrudnienia albo ruchem drogowym i zdarzającymi się w nim wypadkami. Bez pomocy prawnika, zwłaszcza przy braku znajomości holenderskich przepisów i barierze językowej, pomyślne załatwienie sprawy jest utrudnione. Wsparcie adwokata posługującego się językiem polskim i to bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat to komfort, na który każdy może sobie pozwolić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + osiemnaście =