Jak urządzić przytulny taras?

Wypoczynek na świeżym powietrzu wiosennymi i letnimi wieczorami pozwoli zrelaksować się oraz zregenerować siły po całym dniu pracy. W tym celu konieczne okazuje się zagospodarowanie odpowiedniego miejsca. Właściciele domów lub apartamentów dysponujący tarasem mogą na nim urządzić kącik wypoczynkowy do czytania książek na fotelu albo na kanapie, ale także stworzyć przestrzeń do rodzinnych spotkań oraz wspólnej rekreacji. Zatem w jaki sposób urządzić taras, aby czuć się w nim komfortowo i przytulnie? Podpowiadamy poniżej.

Zadaj sobie pytanie co chcesz robić na tarasie?

Pierwsze i podstawowe pytanie dotyczy tego, w jaki sposób będziesz spędzać czas w tego typu przestrzeni oraz kto z niej będzie korzystał? To ważna kwestia, ponieważ zależy od niej wykonanie całej aranżacji, a w szczególności dobór mebli. Jeżeli na tarasie planujesz tylko wypoczynek z książką, wykonywanie robótek ręcznych i spożywanie ulubionych napojów, wówczas możesz ustawić fotele lub sofy. Warto również zaopatrzyć się w kokon ogrodowy pozwalający na zajęcie wygodnej pozycji w czasie relaksu. Taki mebel – gadżet można kupić w sklepie internetowym Radochy Gospochy.

Oprócz elementów do siedzenia ustaw na środku stolik lub ławę kawową. Natomiast jeżeli na tarasie planujesz oprócz leniwego wypoczynku urządzać spotkania towarzyskie oraz wspólnie z rodziną spożywać obiady lub kolacje, wówczas postaw również krzesła oraz stół jadalny. W sprzedaży można znaleźć wiele modeli, jednak na taras – o ile to możliwe – lepiej wybrać okrągły albo owalny.

Jakie meble na tarasie będą idealne?

Nie ma szczególnych wskazań, jeśli chodzi o konkretne modele krzeseł, stołów, foteli, kanap, hamaków lub innych tego typu elementów pozwalających zaaranżować taras. Jednak podczas wyboru mebli ogrodowych należy zastanowić się, czy będą one ustawione na zadaszonym tarasie, czy może cały czas stały pod chmurką. Wówczas oprócz indywidualnych potrzeb estetycznych, niezwykle ważną kwestią okazuje się odporność na czynniki atmosferyczne takie jak, między innymi: deszcz, ekspozycja na słońce lub wiatr.

Oświetlenie na tarasie

Jeżeli planujesz wypoczynek na zewnątrz zarówno w dzień, jak i po zapadnięciu zmroku, zadbaj o właściwe oświetlenie. Lampa sufitowa lub kinkiety na ścianach mogą nie wystarczyć. Warto zaopatrzyć się w dodatkowe źródła światła, na przykład podłogową lampę stojącą, a także latarenki ustawiane na stole. Ponadto możesz na tarasie rozwiesić lampki LED, jak i zapalać świece, w szczególności te znajdujące się w szklanych słoiczkach, których blask płomienia po zapadnięciu zmroku tworzy niesamowity efekt wizualny.

Wyposażenie do wspólnego biesiadowania

Osoby planujące rodzinne grillowanie na tarasie lub inne tego typu spotkania towarzyskie powinny zaopatrzyć się w odpowiednie do tego akcesoria. Może to być palenisko z osłoną czy grill wykonany z metalu lub betonowy zlokalizowany w pobliżu tarasu. Ponadto miłośnicy potraw myśliwskich takich jak grochówka, gulasz oraz inne mogą zaopatrzyć się w kociołki żeliwne do gotowania na wolnym ogniu dostępne w sklepie Radochy Gospochy. Wspólne przygotowywanie potraw pod chmurką wprowadza niesamowity klimat.

Dodatki i inne akcesoria ułatwiające wypoczynek

Podczas urządzania tarasu warto zaopatrzyć się w poduszki, koce, pledy oraz inne wyroby tekstylne umilające wypoczynek. Tego typu przedmioty starannie dobrane budują niesamowity klimat i sprawiają, że przestrzeń staje się przytulna. Na stole lub ławie możesz położyć obrus albo dużą serwetę, a na podłodze dywan. Pamiętaj, aby tego typu dodatki zostały dopasowane do całości aranżacji pod względem kolorystycznym. Warto zadbać o spójną stylistykę całego tarasu podczas jego urządzania, aby czuć się w nim komfortowo i chętnie zapraszać gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − dwa =