Czy parkowanie w miastach musi być drogie? Dlaczego warto korzystać z aplikacji?

Wydatki na parkowanie stanowią ważną część budżetu kierowców poruszających się na co dzień po miejskich ulicach – ze szczególnym wskazaniem na ulice dużych miast. W czasach, kiedy koszty utrzymania samochodów stale rosną, poszukiwanie oszczędności staje się ważną kwestią. Jak się okazuje, za postoje da się płacić mniej. Jak to możliwe?

Parkowanie z aplikacją – jak to działa w praktyce?

Parkowanie w miastach bardzo często wiąże się z koniecznością korzystania z parkomatów. Są one oczywiście potrzebne, niemniej największą ich wadą jest to, że naliczają opłaty za każdą rozpoczętą godzinę postoju. Tak więc nierzadko trzeba za postój zapłacić znacznie więcej, aniżeli rzeczywisty czas jego trwania. Ze specjalną aplikacją do szybkich płatności mobilnych za parkowanie da się całkiem sporo zaoszczędzić, ponieważ jest ona wyposażona w opcję sekundowego naliczania. Oznacza to dokładnie tyle, że wysokość opłaty jest uzależniona od realnego czasu postoju.

Parkowanie z aplikacją – od czego zacząć?

Każdy, kto chce płatność za parking realizować za pośrednictwem wspomnianego narzędzia, powinien zacząć od zainstalowania na swoim smartfonie darmowej aplikacji AnyPark. Po założeniu w niej konta klienta i uzyskaniu jego weryfikacji klient otrzymuje dostęp do rozmaitych funkcjonalności, przy czym po wykupieniu pakietu premium ich zakres jest jeszcze szerszy. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Z jej poziomu zaczyna się, przedłuża lub kończy parkowanie, a także uiszcza opłaty z tego tytułu. Na tym jednak nie kończą się zalety aplikacji. Za jej pomocą można uruchomić równolegle kilka sesji postojowych czy łatwo zarządzać grupą pojazdów pod kątem rozliczeń za parkowanie.

Parkowanie z aplikacją – o czym pamiętać?

Decydując się na korzystanie z prezentowanego narzędzia mobilnego, należy koniecznie pamiętać o sprawdzeniu, czy dana strefa parkowania lub miasto są objęte taką usługą. System współpracuje z zarządcami wybranych stref płatnego parkowania, warto więc wcześniej upewnić się, czy w danym miejscu da się zapłacić za postój z aplikacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + jeden =